4 Ağustos 2022
26.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMÇİÇEKÇİLERDE ANNELER GÜNÜ TELAŞI

ÇİÇEKÇİLERDE ANNELER GÜNÜ TELAŞI

-

Pandemi nedeniyle iki yıldır iş yapamayan çiçekçilerin umudu yarın kutlanacak olan Anneler Günü’nde. Çiçek fiyatlarında ise bir önceki yıla göre yüzde 70’e yakın artış var. Edirne Sabuni Mahallesi Muhtarı ve Çiçekçi Aykut Yaman, “çiçek çiçekçiden alınır” diyerek, vatandaşlara küçük esnafı desteklemeleri tavsiyesinde bulundu.

8 Mayıs’ta kutlanacak olan Anneler Günü nedeniyle çiçekçiler hazırlıklarını tamamlayarak müşterilerini beklemeye başladı. Pandemi nedeniyle iki yıldır iş yapamayan çiçek satışı yapan esnaflar, umudunu yarın kutlanacak olan anneler gününe bağladı.

 Edirne Sabuni Mahallesi Muhtarı ve Çiçekçi Aykut Yaman, Anneler günü öncesinde tüm hazırlıkları yaptıklarını, tatlı bir telaş yaşadıklarını kaydetti. Yaman, her şey de olduğu gibi çiçek fiyatlarının da bir önceki yıla göre yüzde 70 civarında arttığını, geçen yıl 20 lira olan tek gülün fiyatının bu yıl 35 lira olduğunu söyledi.

Yaman, “Maalesef her şeye zam geldiği gibi çiçek ürünlerine de çok zam geliyor.  Biz de şaşkınlık içindeyiz. Küçük esnaf olarak elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Ekonomik durumların insanların alım gücünü azalttığı için işlerimizde düşüş tabiî ki mevcut. Biz umut içindeyiz. Anneler bizim için çok kıymetlidir. Bütün müşterilerimizin, anne adaylarına, annelere gelip çiçek almalarını tavsiye ediyoruz.

 Fiyatlarda bir önceki yıla göre yüzde 50-70 civarında bir artış var. Elimizden geleni yapıyoruz kendi karlarımızdan ödün veriyoruz. Çünkü 27 senelik içekçi olarak müşterilerimize elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Yaman, çiçek almayan isteyen vatandaşların çiçek satışı yapan esnafı tercih etmelerini istedi.

Yaman, “ Vatandaşlar bu tür çiçekleri gelip küçük esnaflardan alsınlar. İnternet sitelerinden almalarını tavsiye etmiyoruz. Küçük esnafı kollasınlar, bizlere destek olsunlar. 2 senedir pandemi döneminde iş yapamadık. Düğün salonları kapalı, çiçekçiler kapalıydı. Şimdi umudumuz anneler gününde. Düğün salonları da bu yıl dolu, inşallah iyi bir yıl olacak. Çiçeği çiçekçiden alalım. Sadece bunu istiyoruz. Bütün annelerin anneler gününü kutluyorum” dedi. 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi