24 Haziran 2022
15.5 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMİHTİYAÇ SAHİPLERİNE 450 MİLYON TL EK KAYNAK

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 450 MİLYON TL EK KAYNAK

-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için 450 milyon TL’lik ek kaynak hazırladıklarını açıkladı.
 

İhtiyaç sahibi vatandaşları kış mevsiminin olumsuz etkilerinden korumak adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu kapsamda 450 milyon TL’lik ek kaynak hazırladıklarını açıkladı. Hazırlanan ek kaynak ile önceliklerinin kış aylarındaki ihtiyaçların karşılanması olacağını ifade eden Bakan Yanık, bu kapsamda ilk etapta 220 milyon TL’nin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına aktarıldığı bilgisini verdi.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına aktarılan kaynağın Ocak ve Şubat aylarına ilişkin olduğunu ifade eden Bakan Yanık, “Hazırladığımız ek kaynağın ikinci kısmı olan 230 milyon TL’yi ise Şubat ayı sonunda vakıflarımıza aktaracağız.” dedi.
Bakanlığın sunmuş olduğu desteklerin ihtiyaçlar doğrultusunda daha etkin kullanılması için çalışmalar yaptıklarını belirten Bakan Yanık, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına her ay düzenli olarak kaynak aktarıyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlar yapıyoruz.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi