24 Haziran 2022
24.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMŞİMDİ DE TAVA CİĞER İÇİN DAVUL ÇALDI

ŞİMDİ DE TAVA CİĞER İÇİN DAVUL ÇALDI

-

Havada ve denizde davul çalan Tekirdağlı Asma Davul Virtüözü Ahmet Çelik, şimdi de Edirne’nin tarihi lezzeti Tava Ciğere davul çaldı.
 

Daha önce paraşüt ile havada ve denizin altında davul çalan Tekirdağlı Asma Davul Virtüözü Ahmet Çelik, bu kez de Edirne’de tava ciğer için davul çaldı.

 

Çılgın davulcunun su altından sonra Edirne’de Tava Ciğer Ocağında davul çalarken ki anları renkli bir o kadar da ilginç görüntülere sahne oldu. Yıllardır Tekirdağ'da düğünlerde ve özel gecelerde davul çalan Tekirdağlı Çelik, davuluyla ilklere imza atıyor. Daha önce 2 bin metrede paraşütle havalanarak davul çalan ve sonrasında Muğla'nın Fethiye ilçesinde Denizin en dibine dalan Çelik, suyun altında davulunu çalmıştı.

Şimdide Edirne’nin Tarihi Lezzeti Tava Ciğeri pişirirken ve yerken davulunu çaldı. Çılgın Davul Virtüözü Çelik'in o anları renkli görüntülere sahne oldu.

 

Çelik, “Kendi mesleğimde ilkleri başarmayı çok seviyorum. Davul ile ilk defa hava da çalmıştım sonra da denize dalış yaptım. Çok zoru ama zoru başardım. Bugünde Edirne de bir ilki gerçekleştiriyorum. Osmanlı lezzeti Edirne Ciğerine Davul Çalıp Pişirmek Gurur vericiydi. Edirne gelip Tava Ciğere Davul Çalmadan, Tarihi Tren Garında bulunmadan olmazdı” dedi.

 

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar da, çılgın davulcuyla birlikte tava ciğer şarkısını söyledi.

 

Dinar yaptığı açıklamada, ”Çılgın davulcu olarak sosyal medyada fenomen olan Ahmet kardeşimizi Edirne’de misafir etmekten gurur duyuyoruz. Kendisi denizden ve havadan sonra bir çılgınlık yaparak tarihi tava Ciğerimizi davul çalarak pişirdi ve yedi. Çok ilginç ve keyif veren anlar yaşadık. Bu çılgınlığı da Edirne’mizin tanıtımına katkı sağlayacaktır. Kendisine teşekkür ederim “dedi.

 

Tekirdağlı Sosyal Medya Fenomeni Çılgın Davulcu Ahmet Çelik Davul Çalarak Edirne’den ayrıldı.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi