29 Haziran 2022
31.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMVALİ CANALP’TEN MESLEKTAŞIMIZA PLAKET

VALİ CANALP’TEN MESLEKTAŞIMIZA PLAKET

-

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle düzenlenen programda eşi için organ bağışında bulunan Edirne’nin Sesi Gazetesi Yazı işleri Müdürü Tamer Yavuz’a örnek davranışından dolayı teşekkür plaketi verdi.
 

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. Vali Canalp, geçtiğimiz ay eşi Dr. Meltem Yavuz’a böbreğini bağışlayan meslektaşımız Tamer Yavuz’a da törende teşekkür plaketi verdi. 

Edirne Valisi Ekrem Canalp, törende yaptığı konuşmada, “Eşi dahi olsa bir insana kendi organını bağışlıyor olabilmek kadar kıymetli bir şey yok. Hepimiz baktığımızda dünyanın en zengin insanlarıyız. Yani gözlerimizin değeri ne kadardır dediğimiz zaman buna hiç kimse paha biçemez. Kulakların, kalbin değerini maddi olarak söyleyemeyiz. Bizim için en kıymetli olanı da yeri geldiğinde diğer insanlar için fedakarlıkta bulunabilmektir. Tamer Bey’e teşekkür ediyorum. Eşi için böbreğini bağışlamış olmak suretiyle bir başka insanın can bulmasına vesile teşkil etti. Bu vesileyle de organ bağışına dikkat çekmiş olduk. Bunu ifade etmiş olmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Ben de 2003 yılında bütün organlarımı bağışladım. Ölümüm halinde bütün organlarım bağışlanmış durumdadır. Biz öldüğümüz zaman düşünün ki, her organımızın başka bir bedende yeniden can buluyor olması kadar güzel bir duygu olamaz.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi