25 Haziran 2022
31.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMVATANDAŞA DOĞALGAZ YARDIMI

VATANDAŞA DOĞALGAZ YARDIMI

-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından artan faturalar karşısında dar gelirli ailelere destek yapılacak. Bakan Derya Yanık konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Hane başına yıllık 450 lira ile bin 150 lira doğalgaz desteği yapacağız.” dedi.
 

Artan faturalar karşısında, devlet tarafından dar gelirli ailelere destek yapılacak. Bu kapsamda; hane başına yıllık 450 lira ile bin 150 lira arasında doğalgaz desteği sağlanacak. Miktar, batı illerinde daha düşük olacak. Yıllık 3 milyar lira destek öngörülürken; ödemeler PTT kanalıyla mart ve ekimde iki taksitle yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hak sahipliği alan kişinin PTT kartına destek ödemesini yatıracağız. Kişi, faturasını götürerek, PTT’deki hakkıyla ödemesini yapmış olacak. Rakamlar da hemen hemen ortaya çıktı. Isıl haritaya göre değişen şekilde, hane başına ödeme yapacağız. Çünkü Erzurum’daki ısınma ihtiyacıyla, Ege Bölgesi illerindeki ısınma ihtiyacı aynı değil. Arkadaşlarımız bir ısıl harita çalıştılar ve bu, tamamen bilimsel bir çalışma. Buna göre hane başına yıllık 450 lira ile bin 150 lira arasında bir destek sağlayacağız. Bu ödemeleri, iki eşit taksitle mart ve ekim aylarında yapacağız. Burada hedefimiz 4 milyon haneye ulaşmak. Bu, kömür desteği alanların iki katından fazla bir hane sayısı. Bu kapsamda senelik 3 milyar liralık bir destek vermeyi öngörüyoruz.” dedi. 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi