3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞYAYA GEÇİDİNDE ‘HAYATA SAYGI DURUŞU’ YAPILDI

YAYA GEÇİDİNDE ‘HAYATA SAYGI DURUŞU’ YAPILDI

-

İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu’ sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde öğrencilerin de katılımıyla yaya geçitleri kırmızıya boyandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayalara yol vermenin önemine vurgu yapmak amacıyla ‘Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu’ sloganıyla kampanya başlatılmıştı. Bu kapsamda Edirne Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu öğrencileri tarafından yaya geçitleri kırmızıya boyandı. Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin de etkinliğe katılım gösterdi.

Etkinliğe katılan öğrenciler, büyüklere karşıdan karşıya geçerken yaya geçitlerini kullanmaları konusunda çağrıda bulundu.
10 yaşındaki Neslişah Balcı, “Bu çok güzel bir etkinlik oldu. Böylece vatandaşları sürücülerin kaza yapma oranlarını düşürürüz ve yayalara öncelik verirler. Kazalar azalır can kaybı olmaz. Yayaların da dikkat etmesi gereken kurallar var. Karşıdan karşıya geçerken araba geliyor mu diye bakmaları gerekiyor. Direk yola atlayanlar yüzünden de kazalar olabiliyor” dedi.

Alperen Aslan Uçar, “Bu etkinlik çok güzel bir etkinlikti; bu şekilde sürücüler yayalara daha çok yol veriyor ve bilinçli oluyorlar. Karşıdan karşıya geçerken dikkat etmek gerektiğini, sağa sola bakmayı öğrendim. İnsanlar karşıdan karşıya geçerken sağa sola bakmalarını ve yaya geçitlerinden geçmelerini tavsiye ederim” diye konuştu.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi