14 Haziran 2024
31 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAZ OKULUNU BİTİREN ÖĞRENCİLERE SERTİFİKALARI TAKDİM EDİLDİ

YAZ OKULUNU BİTİREN ÖĞRENCİLERE SERTİFİKALARI TAKDİM EDİLDİ

-

Edirne Lisesi’nde gerçekleştirilen Yaz Okulu etkinliği sona erdi. Yaz okuluna katılan öğrenci ve yöneticilere sertifikaları Edirne Lisesi’nden Yetişenler Derneği Genel Başkanı Atıl Erman tarafından takdim edildi.

Edirne Lisesi Eğitim Vakfı ile Edirne Lisesi’nden Yetişenler Derneği tarafından Edirne Lisesi ve Trakya Üniversitesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen İngilizce Yaz Okulu’nda eğitimler sona erdi. Bugün Trakya Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde yaz okuluna katılan öğrenciler ve öğretmenlerin de katılımıyla kahvaltı etkinliği düzenlendi. Etkinlikte; yaz okulunu başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları ve yaz okulu yöneticilerine de teşekkür belgeleri, Edirne Lisesi’nden Yetişenler Derneği Genel Başkanı Atıl Erman tarafından takdim edildi.

Etkinlikte konuşan Edirne Lisesi Okul Müdürü Recep Şentürk, birçok eğitim kurumunun bir araya gelerek öğrenciler yararına çalışma yapmasının çok kıymetli olduğunu dile getirdi.
Şentürk, “Yaz okulları Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yaz için önemle planladığı çalışmalar arasında. Bizlerin de bu ihtiyacı görüp, daha ikinci dönemin başında yaptığımız birtakım planlamalar vardı. Bu planlamalar Trakya Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirebileceğimiz, yabancı diller konusunda ve müzik alanında yapılabilecek yaz okullarıydı. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü doğrultusunda; Edirne Lisesi Eğitim Vakfı, Edirne Lisesi ve Trakya Üniversitesi’nin farklı bölümleriyle bu yaz okullarının planlamalarını yaptık, onaylarımızı aldık ve ders kesimi itibariyle bu yaz okullarına başladık. Müzik ve Yabancı Diller Yaz Okulunu bugün itibariyle bitiriyoruz. Bu yaz okullarının bizim için en kıymetli tarafı, birçok eğitim kurumunun bir araya gelerek aynı amaçla öğrenciler yararına çalışmalar yapabilmesiydi.” dedi.

Edirne Lisesi’nden Yetişenler Derneği Genel Başkanı Atıl Erman, etkinlik kapsamında öğrencilerin kelime haznelerinin geliştiğini ve İngilizce konuşma konusunda pratik yaptıklarını belirtti.
Erman, “Bu yıl Milli Eğitim Bakanımız okullarda yaz okulları çalışması yapılmalıdır tavsiyesinde bulununca, ben çok memnun oldum. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığının bu sene aklına gelen yaz okulu etkinliğini, biz 5 yıl önce düşünmüşüz. 5 yıl önce başladık bu işe. 2 yıl üst üste yaptık ama pandemi nedeniyle mecburen 2 yıl ara verdik. Bu yıl yeniden böyle bir aktiviteyi yapabilmenin mutluluğu içindeyiz. Çocuklarımızın bu etkinlikten mutlu olduklarını duyunca, ben de mutlu oluyorum. Bu etkinlik sırasında; onların kelime hazneleri genişledi, İngilizce konuşma konusunda pratik yapma imkanı buldular.” ifadelerini kullandı.

Edirne Lisesi öğrencilerinden Bahar Bayraktar, yaz okulunun İngilizce konusunda oldukça katkı sağladığını ifade etti.
Bayraktar, “2 hafta boyunca İngilizce kamp projesine dahil oldum. Yalnızca İngilizce değil, sosyal aktiviteler açısından da çok eğlenceliydi ve İngilizcemizi geliştirmek için gayet etkili bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Sadece akademik olarak değil, bazı oyunlarla ve projelerle İngilizceyi daha fazla anlamamızı sağladı. Sportif aktiviteler de buna dahil oldu. Bu tarz etkinliklerle daha da hoşumuza giden bir süreç oldu.” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side