22 Mayıs 2024
23.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAZGAN: EDİRNE’NİN SORUNLARINI ÇÖZMEK ADINA ÇALIŞIYORUZ

YAZGAN: EDİRNE’NİN SORUNLARINI ÇÖZMEK ADINA ÇALIŞIYORUZ

-

Bugün gerçekleştirilen Edirne İl Genel Meclisi Eylül Ayı olağan toplantıları 3’üncü oturumuna katılan CHP Edirne Milletvekili Baran Yazgan, göreve geldiği andan itibaren Edirne’nin sorunlarını çözmek adına var gücüyle çalıştığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Baran Yazgan, İl Genel Meclisi’ni ziyaret etti. Gerçekleştirilen meclis toplantısına da katılan Milletvekili Yazgan, kürsüye çıkarak meclis üyelerine seslendi. Yaklaşık 2,5 aydır milletvekili olarak görev yapan Yazgan, Edirne’nin sorunlarının çözümü adına gece-gündüz demeden çalıştığını ifade etti.


Yazgan, “Yaklaşık 2,5 ay önce seçildik ve bu onurlu görevi yapmaya başladık. Bu süreçte daha çok sahada sorunların tespitiyle, Ankara’da da ilimizin dertlerini çözmeye uğraşmakla geçirdik. Ama tabi bildiğiniz üzere bizim kırsaldaki en önemli temsilcilerimiz sizlersiniz. Sizlerin bizlere vermiş olduğu bilgiler ışığında, bizler daha hızlı ve daha etkin çalışabiliyoruz. AK Parti grubuna uğrayıp çaylarını içtik sağ olsunlar. Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Partili dostlarımızla beraber zaman geçirdik. Sağ olsunlar onlarla da istişarelerde bulunduk. Öncelikle yerelde iktidar CHP, genelde iktidar AK Parti. Bu birlikteliği oluşturmanın şehrimizin geleceği ve gençlerimizin geleceği için çok önemli olduğu vurgusunu yaptık. Bunun için tüm parti temsilcilerine ve il genel meclisi üyelerine ayrıca tek tek teşekkür ederim. Bundan sonraki süreçte Kendi adıma konuşmam gerekirse önümüzde bir yerel seçim süreci var. Bu yerel seçimde herkes kendi partisinin arkasında yürüyecek. Seçimle ilgili çalışmalar yapacak. İl genel meclisi üyelerimizden kalanlar olacak, değişenler olacak. Bunun da şimdiden memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Bunun dışında seçim bittiğinde ben inanıyorum ki önümüzde yazan kimliğimiz partili kimliğinden çok il genel meclisi üyesi olma kimliğimizdir. İl genel meclis başkanımız bizim CHP’li olmasına rağmen her zaman herkese eşit mesafede olmuştur, olmalıdır da diye düşünüyorum. Bunun devamını gerçekten yürekten istiyorum. Kendim bu ilin iyiliği için, geleceği için çalışmaya gerçekten yürekten inanmıştım ve bu yüzden tercih edildim. Sağ olsunlar halkımızın oylarıyla da buraya geldik. Bunu göstermeye çalışıyoruz ama bunu ancak sizlerle gösterebiliriz. Bunu ancak sizlerle beraber başarabiliriz. Sonuç olarak bir bireyiz. Beraber olduğumuzda gerçekten daha önemli konuları beraber çözebiliriz diye düşünüyorum ve buna inanıyorum. Kırsaldaki problemlerimiz malum. Uzun yıllardır çiftçimiz sorunlarla boğuşuyor. Çiftçilik böyle bir meslektir. Doğrudur. Ama sonuç olarak sorunları bizim çözmemiz lazım. Bunları beraberce şehrimize yatırım getirmek amacıyla ne gerekiyorsa yapmamız lazım. Burada Valiliğimizin, İl Özel İdaremizin de yardımları bizim koordinasyonlarımızla gerçekten farklı şeyler başaracağımıza inanıyorum. Bu inançla çalışıyorum. Sizlere bir kere daha beni desteklediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte benim telefonum sizlere 24 saat açık olacaktır. Nasıl halkımızın her bir vatandaşına hizmet üretiyorsak o vatandaşın size ulaştırdığı sorunları da aktarmak ve köprü olmak konusunda ne kadar önemli olduğunuzu biliyorum.” dedi.
Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side