26 Haziran 2022
19.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELCHP’DEN ÇÖMLEKKÖY BARAJIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ İDDİA!

CHP’DEN ÇÖMLEKKÖY BARAJIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ İDDİA!

-

Ak Parti İl Başkanı tarafından Çömlekköy Barajının 2022 yılı yatırım programına alındığının duyurulmasının ardından CHP’den önemli bir iddia geldi. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 2022 yatırım programına alınan Çömlekköy barajı için ayrılan bütçenin sadece bin lira olduğunu açıkladı. Pekcanlı, “böyle komik bir rakamla hiçbir şey yapılamaz. Ek ödenek konusunda bir çalışma yapılacaksa bizim CHP Milletvekilimiz her türlü desteği verecektir” dedi.
 

AK Parti İl Başkanı Belgin İba, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan destek istedikleri Çömlekköy barajının 2022 yılı yatırım programına alındığının müjdesini vermişti.

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Lalapaşa ve Süloğlu bölgesinde 56 bin 500 dönüm toprağı suyla buluşturacak olan Edirne Çömlekköy Barajına 2022 yılı yatırım programında sadece bin lira bütçe ayrıldığını iddia ederek, konunun takipçisi olduklarını açıkladı.

Pekcanlı, “Çömlekköy barajının yatırım programına alınmasını CHP olarak biz de destekliyoruz. Nitekim Edirne’mizin Lalapaşa, Süloğlu bölgesinde yaklaşık 56 bin dönüm arazinin sulanmasıyla ilgili ciddi bir proje. Yatırım programına alınmasını CHP olarak desteklediğimiz gibi bu projelerin takibini yapmak ana muhalefet partisinin görevi. Ak Parti İl Başkanı bu açıklamayı yaparken yatırım programına alınan bu projenin bütçesiyle ilgili hiçbir açıklama yapmamış. Ben işin bu tarafına baktım, Milletvekili de bununla ilgili açıklama yapacak. Bu projenin bütçesi 2022 yılı için sadece bin lira. Yani bin lira ile bir proje başlangıcı bile yapılmaz, ihalesi bile olmaz. Fasıl olarak yatırım programına alınır ama bin lira ile hiçbir şey yapılmaz. Biz CHP olarak Milletvekilimizle de görüştüğümüzde bu projeye ek ödenekten para aktarılmasıyla ilgili de iktidar partisinin yapacağı bir çalışmada Milletvekilimizin de desteği olacaktır. Yeter ki bu proje hayata geçsin. İl başkanı bu açıklamayı yaparken bunun bütçesiyle ilgili hiçbir şey söylememiş. Bin lira ile ne yapılabilir, hele bu ekonomik krizde. Takdir Edirne halkının. Yarın öbür gün farklı bir mecrada bununla ilgili siyasi bir destek bir yaptırım için bir çalışma yapılacaksa bizden Milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu da buna destek verecek. Yeter ki bu komik rakamdan yatırım programını çıkarsınlar. Ciddi bir ek ödenek ayrılsın ki bu proje başlasın. Edirne bölgesinde birçok baraj projesi var ama ödeneklerle alakalı yıllardır bitmeyen veya sadece yatırımda kalan projeler var. Bu proje de bunlara benzemesin” dedi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi