23 Mayıs 2024
14.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELDEMOKRAT PARTİ’DE MERKEZ İLÇE TEKRAR YAPILANACAK

DEMOKRAT PARTİ’DE MERKEZ İLÇE TEKRAR YAPILANACAK

-

Demokrat Parti İl Başkanı Ayten Ercan, Edirne’de ilçelerde yapılanma çalışmalarını sürdürdüklerini, merkez ilçe teşkilatının da yeniden yapılandırılacağını açıkladı. Ercan, “Göreve geldiğimizden bu yana merkez ilçe görevini yapmadı. O yüzden tekrar bir yapılanmaya gittik” dedi.

Demokrat Parti İl Başkanı Ayten Ercan, düzenlediği basın toplantısında parti içi çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Pazar günü Ankara’da gerçekleşen büyük kongrenin görkemli geçtiğini belirten Ercan, bunun partinin eski günlerine döneceğinin bir sinyali olduğunu kaydetti.
Ercan, “Pazar günü Ankara’da büyük kongremizi gerçekleştirdik. İlgi çok büyüktü, kırat şahlanacak demiştik ve bu toplantımızda bunu gerçekten yaşadık. Bizim için Demokrat Parti’nin tekrar ayağa kalkması diyoruz ve genel başkanımız sayesinde partimiz tekrar eski günlerine dönmeye başladı” dedi.

Büyük kongre sonucunda Merkez Karar Kuruluna Edirne’den İrfan Esenkal ve İbrahim Özyılmaz’ın girdiğini söyleyen Ercan, ilçelerde yapılanma sürecinin tamamlanma aşamasında olduğunu, Edirne merkez ilçe teşkilatının da tekrar yapılanacağını açıkladı.
Ercan, “İki aydır görevdeyiz, merkez ilçeyi tekrar yapılandıracağız. Diğer ilçelerle ilgili eksikleri tamamlamak üzereyiz. Gençlik Kollarını atamış bulunuyoruz. Emine Nur Atlı göreve geldi. Merkez ilçede yönetim değişikliği yapıyoruz, en kısa sürede yeni atanacak arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Göreve geldiğimizden bu yana merkez ilçe görevini yapmadı. Bunu yapmak zorunda kaldık açıkçası. O yüzden tekrar bir yapılanmaya gittik” dedi.

Ercan, DYP eski Genel Başkanı Tansu Çiller’in tekrar siyasete dönmek istemesi yönündeki iddialarla ilgili soruya ise, “doğru bulmuyorum” yanıtını verdi.
Ercan, “Çok yanlış bir dönem. Çünkü partiyi daha iyi yerlere getirebilme durumu varken partiyi bırakıp gitti. Tekrar böyle bir istekte olması benim için yanlış. Bu kadar aradan sonra farklı yönlere saptıktan sonra tekrar yine Demokrat Parti veya merkez sağın içerisinde olması benim için yanlış diye düşünüyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side