2 Temmuz 2022
20.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELDEV TAVA HAZIRLANIYOR

DEV TAVA HAZIRLANIYOR

-

Edirne’de bu yıl yapılacak Bando ve Ciğer Festivali’nde kurulacak dev ciğer tavasıyla rekor denemesi yapılacak. Belediye Başkanı Recep Gürkan, dünyanın en büyük tavasını hazırladıklarını söyledi.
 

Edirne’de Kakava şenliklerinden sonra yapılacak Bando ve Ciğer Festivali için hazırlıklar başladı. Bu kapsamda hazırlanacak dev ciğer tavası ile rekor denemesi yapılacak.

Edirne’de bir süre önce kurulan Tava Ciğer Ustaları Derneği yöneticileriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Recep Gürkan, festival kapsamında kurulacak dev ciğer tavasıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi hedeflediklerini söyledi. 12 Mayıs Cumartesi günü yapılacak festival kapsamında dünyanın en büyük tavasını hazırladıklarını kaydeden Başkan Gürkan, tescil için başvurduklarını, daha sonra bu tavayı heykel gibi kentin bir noktasında sergileyeceklerini açıkladı.

Edirne Tava Ciğer Ustaları Derneği Başkanı Ciğerci Niyazi Yavuz da festivaller kapsamında Edirne’ye çok sayıda yerli ve yabancı turistin geleceğini belirterek, bando ve ciğer festivaline en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi