25 Haziran 2022
26 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYEREL‘DOLANDIRILDIK’ İDDİALARINA, FİRMA AVUKATINDAN CEVAP GELDİ

‘DOLANDIRILDIK’ İDDİALARINA, FİRMA AVUKATINDAN CEVAP GELDİ

-

Edirne’nin Havsa ilçesinde Lojistik Sanayi alanında altyapı hizmeti veren firma yetkilisi Hüseyin Aksöz, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasıyla, bölgedeki bir firmadan hizmet karşılığı anlaştıkları parayı alamadığını iddia ederek, dolandırıldıklarını öne sürmüştü. Yüklenici firmanın avukatı Ayhan Cesur, Aksöz’ün iddialarına, “Firma taahhüt ettiği işleri eksik yaptı. Şu anda yargı süreci devam ediyor. Karar eğer Yargıtay’dan onanırsa ve bütün hukuk yolları tükenirse, o borç neyse biz o borcu ödeyeceğiz. Biz dolandırıcı değiliz, yatırımcıyız.” sözleriyle cevap verdi.
 

Edirne’nin Havsa ilçesinde 2011-2012 yılları arasında Havsa Lojistik Sanayi Alanı’nın sanayi bölgesi olarak kullanımı için gerekli altyapı hizmetleri işini üstlenen inşaat firmasının yetkilisi Hüseyin Aksöz, anlaştıkları firmadan hizmet bedelinin tamamını alamadığını öne sürerek, dolandırıldıklarını iddia etmişti. Yüklenici firmanın avukatı Ayhan Cesur, bugün basın toplantısı düzenleyerek Aksöz’ün iddialarına cevap verdi. Altyapı işlerini üstlenen firmanın taahhüt ettiği işleri eksik yaptığını belirten Cesur, konuyla ilgili mahkeme sürecinin yaklaşık 10 yıldır devam ettiğini söyledi. Karşı tarafın alacak miktar taleplerinin 2 mahkeme tarafından bozulduğunu ve her mahkeme sürecinde alacak miktarının azaltıldığının altını çizen Cesur, “Karar şu anda Yargıtay’da. Eğer onanırsa ve hukuk yolları tükenirse biz borcumuzu ödeyeceğiz.” dedi. 

 

Yüklenici firmanın avukatı Ayhan Cesur, basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Karar eğer Yargıtay’dan onanırsa ve bütün hukuk yolları tükenirse, o borç neyse biz o borcu ödeyeceğiz. Ödeyemeyecek durumda falan değiliz. Şirket olarak iddiada bulunan şirket haricinde ne işçi davamız var. Ne bir tazminat davamız var. Ne başka bir alacak davamız var. Ne başka bir icra takibimiz var. Bulsunlar bir tane ben şirketin hukuk müşavirliğinden istifa edeceğim. Bizim kimseyle sorunumuz yok. 10 yıldır mahkeme süreci devam ediyor. Bitmemiş, bize nasıl ‘dolandırıcı’ dersiniz? Biz dolandırıcı değiliz, yatırımcıyız. Biz aslında bizi kandırdığını düşündüğümüz kişi hakkında hukuki haklarımızı kullanıyoruz.” dedi.
Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi