24 Haziran 2022
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELESKRİM SPORUNA CİDDİ TALEP VAR

ESKRİM SPORUNA CİDDİ TALEP VAR

-

Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından düzenlenen 14, 12 ve 10 yaş altı Kılıç Açık Turnuvası, 13 ilden 220 sporcunun katılımıyla Edirne’de yapıldı. Federasyon İl Temsilcisi İskender Berrak, Eskrimin konsantrasyon sağlaması ve odaklanmayı arttırması açısından çok etkili bir spor olduğunu söyleyerek, “Eskrime çocuklar ve gençler yönelmeli” dedi.
 

Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından düzenlenen 14, 12 ve 10 yaş altı Kılıç Açık Turnuvası, Edirne Spor Salonu'nda yapıldı.

U10 kategorisinde 47, U12 kategorisinde 77, U14 kategorisinde ise 96 olmak üzere toplam 220 sporcunun katıldığı turnuvaya Türkiye'nin 13 ilinin yanı sıra Azerbaycan'dan da 4 sporcu katılım gösterdi.

Türkiye Eskrim Federasyonu Edirne İl Temsilcisi İskender Berrak, yaptığı açıklamada eskrime dünya çapında ciddi talep olduğunu belirterek, “Her spor dalı gibi eskrim de pandemiden etkilendi, sporcu kayıpları oldu. Şu anda toparlanma sürecinde” dedi. Berrak, Türkiye genelinde yaklaşık bin sporcunun eskrim sporu yaptığını kaydetti.

Berrak, “10, 12 ve 14 yaş altı 220 sporcu, madalya için ter döküyor. Ayrıca Azerbaycan'dan sporcular da organizasyona katıldı. Edirne'de 6 lisanslı sporcumuz ve temel eğitim alan 4 sporcumuz var. Türkiye'de yaklaşık bin sporcu eskrim yapıyor. Eskrime dünyada ciddi talep var. Her spor dalı gibi eskrim de pandemiden etkilendi, sporcu kayıpları oldu. Şu anda toparlanma sürecinde.

Eskrime çocuklar ve gençler yönelmeli. Çocuğun odaklanmasını güçlendiriyor, konsantre olmasını sağlıyor, dikkat dağınıklığına karşı etkili bir spor. Buradaki gençlerimiz de bunu yapıyor. En büyük hedefleri ise Türkiye'de yıl içerisinde düzenlenen 8 turnuvanın sonucuna göre milli takım aday kadrosuna seçilmek” dedi. 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi