20 Mayıs 2022
12.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELGÖNÜL GÖZLERİ BULUŞTU

GÖNÜL GÖZLERİ BULUŞTU

-

Keşan Belediyesi tarafından 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası nedeniyle ‘Gönül Gözleri Buluşuyor’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında öğrenciler, 1 günlerini görme engelli bireylerle geçirdi.
 

Keşan Belediyesi tarafından 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında ‘Gönül Gözleri Buluşuyor’ etkinliği gerçekleştirildi. Görme engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekmek adına bugün sabah saatlerinde yapılan etkinliğe; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Sosyal İşler Müdürü Eylem Akdemir, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nurcan Akdağ, görme engelli vatandaşlar ile onlara refakat eden Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

Etkinliği farkındalık yaratmak adına düzenlediklerini belirten Helvacıoğlu, “Görme engelli vatandaşlarımızı gönül gözleriyle buluşturduk. Gönül Gözleri Buluşuyor etkinliğimiz kapsamında öğrencilerimiz görme engelli hemşehrilerimiz ile 1 gününü birlikte geçiriyor. Görme engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekerek onların ihtiyaçları ve karşılaştıkları zorlukların farkında olarak engelli dostu ve herkes için erişilebilir bir kent hedefiyle çalışıyoruz. Bu şehirdeki her birey bize emanet. Bugün de yarın da engelli kardeşlerimizin yanındayız ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Almış olduğumuz nefesin sorumluluğu ile hareket ediyoruz. Keşan Belediye Başkanı olarak engelli dostu şehir hedefi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu konuda göreve geldiğimiz günden itibaren yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Toplumda dezavantajlı gruplar dediğimiz kitlelere yönelik sosyal belediyecilik hizmetlerimizin çeşitliliğini ve kalitesini artırdık.” dedi.

SPOR

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi