26 Haziran 2022
19.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELGÜRKAN: EDİRNE’DE BÖYLE BİR OLAY YAŞANDIĞI İÇİN UTANIYORUM

GÜRKAN: EDİRNE’DE BÖYLE BİR OLAY YAŞANDIĞI İÇİN UTANIYORUM

-

Edirne’nin Karaağaç Mahallesi’nde bulunan 6 adet rögar kapağının kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalınmasına, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan sert tepki gösterdi. Başkan Gürkan, “Edirne’de böyle bir olay yaşandığı için utanıyorum. Gerçekten yeter artık” diyerek, olayın peşini bırakmayacaklarını, çalan şahısları da yakalandıklarında teşhir edeceğini söyledi.
 

Edirne’nin Karaağaç Mahallesi’nin Ferahiye ve Fevziye Caddelerinde bulanan 6 adet rögar kapağı, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındı. Çalınan rögar kapaklarının yerine Belediye ekipleri, yeni rögar kapakları takarak, yaşanması muhtemel kazaların önüne geçmiş oldu.

Olaya ilk önce sosyal medya hesabından tepki gösteren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bugün katıldığı bir toplantı çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Edirne’de böyle bir olayın yaşanmasından utanç duyduğunu söyledi.  Başkan Gürkan, “olayın peşini bırakmayacağım, gerçekten yeter artık” dedi.

Gürkan, “Edirne’de böyle bir olay yaşandığı için utanıyorum.6 tane rögar kapağı muhtemelen tanesi 10 TL’den satılıyor toplam 60 TL kazanabileceği bir şey. Ama bu bize çok daha yüksek rakamlara mal oluyor onu da geçtim Karaağaç’tan bir vatandaş çalındıklarını fark edip bizi aradı. Parayı geçelim güvenlik olayı var. Allah korusun oradan gece vakti geçen biri içine düşse ‘Belediye bunları görmüyor mu?’ diyecekler. Bu şehirde binlerce rögar kapağı var. Belediyenin bütün rögar kapaklarını görmesi mümkün mü? Duyarlı vatandaşlar haber verdi tedbir aldık. İhtiyaçları varsa bize gelsinler ihtiyaçları giderelim. Olabilir insanlık hali ihtiyacı olmuştur. Ama çözüm bu değil ki. Yarın Vali Bey ve Emniyet Müdürü ile de görüşeceğim. Rögar kapaklarının Edirne’de satılabildiği tek bir yer var. Pazartesi sabahı oraların da araştırılmasını yapacağız. Gerçekten yeter artık. İnsan güvenliğini tehlikeye sokuyorlar. Allah korusun birisi oradan düşse bunun hesabını kim verir? Peşini de bırakmayacağız. Çalanları da yakalayınca teşhir edeceğim. Böyle bir şey olmaz. Bu şehirde kimin ne ihtiyacı varsa elimizden gelen her türlü yardımı yapıyoruz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi