21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELHAKEMLERİ DARP EDEN FUTBOLCU TUTUKLANDI

HAKEMLERİ DARP EDEN FUTBOLCU TUTUKLANDI

-

Edirne’de öğrenciler arasında oynanan maçta çıkan kavgada, iki hakemi darp ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 7 futbolcu öğrenciden 1’i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Edirne Saraçhane spor sahasında düzenlenen Kredi Yurtlar Kurumu Bölgesel Futbol Turnuvası’nda kavga çıkmış; futbolcuların kramponla saldırması sonucu maçın hakemleri Yağız Ata Çorbalı ve Emrah Torgut yaralanmıştı. Olayla ilgili gözaltına alınan 7 şüpheliden 1’i, çıkarıldığı mahkemece ‘kasten yaralama’ suçundan tutuklandı.
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şubesi Denetleme Kurulu Üyesi Avukat Özben İpçi, sürecin takipçisi olmaya devam edeceklerini ifade etti.
İpçi, “Raporlardan gördüğüm kadarıyla sahanın ortasından başlayıp, soyunma odasına kadar devam eden ve hakemler soyunma odasına sığındıktan sonra da hakemlere karşı yapılan sözlü ve fiili saldırılar da var. Hakemlerimizde kemir kırığı tespit edildi. Bizler sahada adalet uygulamakla görevli kişileriz adalete sığındık. Bundan sonraki süreçte bu sürecin takipçisi olacağız. Deliller toplanmaya devam ediyor. Belki sonradan gelecek deliller, tanık ifadeleri, kamera görüntüleri alındıktan sonra sayı artabilir” açıklamasında bulundu.
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şube Başkanı Yalçın Biçer de, kemik kırığı tespit edilen hakemin yarın ameliyat olacağını belirterek, yaşanan saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side