2 Şubat 2023
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYAŞAMHASIR: VAKIF KİRACILARINA DESTEK OLUNMALI

HASIR: VAKIF KİRACILARINA DESTEK OLUNMALI

-

Vakıf kiracılarına yapılan yüzde 72 oranında zam nedeniyle vakıf kiracısı olan oda üyelerinin oldukça zor durumda kaldığını belirten Edirne Pazarcılar, Seyyar Satıcılar ve Manavlar Odası Başkanı Şeref Hasır, “Esnaflarımızın zaten işleri durgun; bir de bu oranda zam yapılması sırtlarına daha da yük bindirdi. Devlet büyüklerimizden bu işe bir çözüm bulmalarını talep ediyoruz.” dedi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından vakıf kiracılarına yüzde 72 oranında kira artışı uygulanmıştı. Edirne’deki Alipaşa, Bedesten ve Arasta çarşılarındaki Edirne Pazarcılar, Seyyar Satıcılar ve Manavlar Odasına kayıtlı esnaflardan gelen talepler doğrultusunda açıklamalarda bulunan Oda Başkanı Şeref Hasır, zam oranının düşürülmesi için yetkililere seslendi.
Edirne Pazarcılar, Seyyar Satıcılar ve Manavlar Odası Başkanı Şeref Hasır, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Alipaşa, Bedesten ve Arasta çarşılarında bulunan esnaf arkadaşlarımızın kiralarına yaklaşık yüzde 75 oranında zam yapıldı. Bu durum esnaflarımızı çok zorluyor. Zaten işlerinin durgun olduğunu söylüyorlar. Kiralara da bu oranda zam yapılması, esnaflarımızın sırtına yük bindirmiştir. Bu işe bir çözüm bulunmasını devlet büyüklerimizden talep ediyoruz. Eğer kiralar düşerse, esnaflarımız mutlu olacaktır. Alipaşa, Bedesten ve Arasta çarşılarında bizim odamıza kayıtlı üyelerimiz de var.” ifadelerini kullandı.

Pazara gelen elektrik faturalarının da geçen yıla oranla 3 kat arttığını ve her ay yaklaşık 30-40 bin liralık faturayla karşılaştıklarını söyleyen Hasır, faturaları ödeme konusunda oldukça zorlandıklarını da ifade etti.
Hasır, “Bize gelen elektrik faturaları çok yüklü oluyor. Aylık 30-40 bin lira arasında pazarımıza fatura geliyor. Biz de bu durumdan çok şikayetçiyiz. Zaten esnafımızın durumu iyi değil, bu faturalar da aşırı yüksek miktarlar. Öderken çok zorlanıyoruz. Kendi evlerindeki elektrik faturalarını dahi ödeyemeyen esnaflarımız var ama pazarımıza gelen faturaları ödemek zorundayız. Geçen seneye göre en az 3 katı bir artış var elektrik faturalarında.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi