25 Haziran 2022
18.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELKULLANMADIKLARI ÜRÜNLERİ TAKAS ETTİLER

KULLANMADIKLARI ÜRÜNLERİ TAKAS ETTİLER

-

Edirne’de yılbaşı öncesinde ikinci el satış ve takas günü etkinliği düzenlendi. Organizasyon Sorumlusu Arzu Kamar, kıyafetten koleksiyon ürünlerine kadar birçok ürünün beğeniye sunulduğu etkinlikle; mevcut kaynakların verimli kullanılmasına dikkat çekmek istediklerini söyledi.
 

Kullanmadıkları eşyaları takas yöntemiyle değerlenmesini amaçlayan Edirne’deki vatandaşlar tarafından, yılın farklı zamanlarında ikinci el satış ve takas günü etkinliği düzenleniyor. Bugün de ‘yılbaşı’ temasıyla kentte bulunan bir kafenin bahçesinde düzenlenen etkinliğe, Edirneliler yoğun ilgi gösterdi. Organizasyon Sorumlusu Arzu Kamar, etkinliğin amacının mevcut kaynakların daha verimli kullanımına dikkat çekmek olduğunu ifade etti.

Organizasyon sorumlusu Arzu Kamar, organizasyon hakkında bilgiler vererek, “Her sene yılın farklı zamanlarında bunu gerçekleştiriyoruz. Burada satıştan daha çok alışveriş takası yapıyoruz. Günümüzde artık halen kullanılmakta olan ürünler maalesef yeniden değerlendirilmeye girmiyor. Bunların hepsi ya çöpe gidiyor ya da bir şekilde kullanırlığını yitirene kadar bekletiliyor. Bu sebeple yılbaşında biz artık para harcayarak bir şeyler almak yerine, elimizde var olan ürünleri arkadaşlarımızla birlikte birbirimizle takas ederek bu geleneği daha farklı şekilde kutlamaya çalışıyoruz. Bu etkinliğin amacına; yeniden kullanma, gezegenin daha az kirletilmesi, mevcut kaynakların daha farklı verimli kullanılması diyebiliriz.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi