13 Temmuz 2024
33.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYEŞİLAY’DAN SOKAKLARDA İZMARİT TEMİZLİĞİ

YEŞİLAY’DAN SOKAKLARDA İZMARİT TEMİZLİĞİ

-

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü nedeniyle Yeşilay gönüllüleri ve öğrenciler, farkındalık oluşturmak amacıyla çevre temizliği yaptı. Ellerine aldıkları süpürgelerle cadde ve sokaklara atılan izmaritleri temizleyen öğrenciler, herkesi sigarasız bir yaşama davet etti.

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü etkinlikleri kapsamında Yeşilay Edirne Şubesi tarafından öğrencilerin de katılımıyla çevre temizliği düzenlendi. Ellerine süpürge alan öğrenciler Atatürk Bulvarı üzerindeki kaldırımlarda izmarit temizliği yaptı. Yeşilay gönüllülerinin izmarit temizliği, Mimar Sinan Spor Salonu önünden Saraçlar Caddesi’ne kadar devam etti.

Saraçlar Caddesi’nde bir araya gelen öğrenciler, herkesi sigarasız yaşama davet etti.

Yeşilay Edirne Bölge Koordinatör Personeli Rümeysa Ergün, burada yaptığı basın açıklamasında her yıl dünyada 8 milyon insanın tütün kullanımı yüzünden yaşamı kaybettiğini belirterek, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde tüm vatandaşlara tütünsüz ve sağlıklı bir yaşam çağrısında bulundu.

Yeşilay Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç de sigaraya ve yere atılan izmaritlere dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinliği yaptıklarını kaydetti.

Bilgiç, “Bugün bütün Türkiye çapında sigaraya dikkat çekmek için Yeşilay şubelerinin etkinlikleri var. Biz Edirne olarak hem sigaranın zararlarına dikkat çekmek hem de yerlere atılan izmaritlere dikkat çekmek amacıyla böyle bir etkinlik oluşturduk. Çevre hepimizin, sağlıklı çevre demek sağlıklı hayat demek. Bugün temaya dikkat çekmek istiyoruz. Gençlerimize, çocuklarımıza bütün toplumumuza sağlıklı bir çevre bırakmak, sağlıklı bir hayata teşvik etmek geleceğimiz için anlamlar ifade ediyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side