5 Aralık 2022
8.8 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEZAFER COŞKUSU FENER ALAYI’NDA ZİRVE YAPTI

ZAFER COŞKUSU FENER ALAYI’NDA ZİRVE YAPTI

-

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Edirne Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Fener Alayı’nda coşku dolu anlar yaşandı.

Edirne Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Fener Alayı düzenledi. Şükrüpaşa İlköğretim Okulu önünden başlayan Fener Alayı, Atatürk Anıtı’nda son buldu. Protokol üyeleriyle beraber çok sayıda Edirnelinin katıldığı Fener Alayı’nda vatandaşlar, Talatpaşa Asfaltı boyunca Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla yürüyerek sloganlar attı. Kortejin Atatürk Anıtı’na ulaşmasıyla coşku adeta zirve yaparken, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da burada bir konuşma yaptı.


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Büyük Taarruz’la ilgili bilgiler verdikten sonra, “Ruhun şad olsun Ata’m. Türk gençliği, Türk Milleti senin yolundan, senin izinden aynı kararlılıkla, aynı inançla, aynı heyecanla sonsuza kadar yürümeye devam edecektir. Var olsun Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri, var olsun Türkiye Cumhuriyeti, ne mutlu Türk’üm diyene. Bayramımız kutlu olsun Edirne’m.” dedi.

Atatürk Anıtı’ndaki program, Edirne Belediye Bandosu eşliğinde İzmir Marşı söylendikten sonra sona erdi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi