4 Ağustos 2022
20.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEZAFER PARTİSİ İL BAŞKANI BELLİ OLDU

ZAFER PARTİSİ İL BAŞKANI BELLİ OLDU

-

Bugün gerçekleştirilen Zafer Partisi 1’inci Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimde; Nurten Ülfiye Özkan, Zafer Partisi Edirne İl Başkanı seçildi.

Zafer Partisi 1’inci olağan genel kurulu bugün gerçekleştirildi. Kongreye; Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcıları Ali Çolak, Uğur Tarhan, Sevda Gül Tuncer, Canan Çakır, Ferruh Özkan; Genel İdare Kurulu Üyesi Seray Ünbay ile çevre illerden il başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Genel Başkan Yardımcısı Uğur Tarhan’ın divan başkanlığı yaptığı genel kurul; saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Genel kurulda konuşan Edirne Kurucu Başkanı Nurten Ülfiye Özkan, Türk gençliğinin ümidini Zafer Partisi’nde gördüğünü söyledi.
Özkan, “Sayın genel başkanımız Prof.Dr. Ümit Özdağ’ın liderliğinde hep birlikte çıktığımız bu yolculuğun hedefi Türk milletinin zaferidir. Bu yolculuk Türk milletine kutlu olsun. Bugün dil, devlet ve barış ilkelerimiz doğrultusunda Atatürk çizgisinde, Türk milliyetçiliği ülkümüz ile sayın genel başkanımızın liderliğinde kurulan Zafer yolculuğu kervanına katılmak ve siyasi partiler kanunu gereği olarak Edirne 1. olağan genel kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongremizin ülkemizin ve Trakyamızın geleceği olacağı inancındayız. Bu kongremiz şimdiden hayırlı olsun. Genel başkanımız sayın Ümit Özdağ ve bir avuç cesur yürek, şehit kanlarıyla sulanmış Türk vatanının geçici sığınmacılar ve kaçak göçmenler eliyle örtülü ve sessiz istilasını gözler önüne serdi. Zafer Partisi bütün engelleme ve görmezlikten gelme çabalarını darma duman ederek yükselmektedir. Türk gençliği gelecek ümidini Zafer Partisi’nde görmektedir” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Çolak da, partinin 15 Haziran itibariyle seçimlere girebilmek için gerekli sayıda teşkilat kurduğunu söyledi.
Çolak, “Zafer partisi tüm yokluklara ve engellemelere rağmen 15 Haziran 2022 tarihi itibariyle, seçimlere girebilmek için gerekli sayıda teşkilatlarını kurmuştur. Bu ilk zaferimiz kutlu olsun. Bu zafer seçimlerdeki zaferimizin habercisi olsun, müjdecisi olsun. Atatürk çizgisiyle Türk milliyetçilerinin iktidara gelmesi için çıktığımız yolda her geçen gün Türk milletinin umudu, ümidi haline gururla görüyorum. Türk milleti ümit içinde sessiz ama vakur şekilde bekliyor. Ümitleri kırmaya hakkımız yok. O yüzden çok çalışmalıyız. Ülkemizin içinde bulunduğu demokratik yapı, işgal ve buna bağlı olan derin ekonomik kriz karşısında iktidarın da sarı muhalefetin de birbirleriyle kayıkçı kavgası yapmaktan başka çözümü yoktur. Çözüm üçüncü yoldadır. Çözüm Zafer Partisi’ndedir. Çözüm Atatürk çizgisinde, Türk milliyetçiliğindedir. Temsil ettiğimiz fikre ve idari iradeye layık olmak hepimizin borcudur. Bu borç düne, bugüne ve yarınadır, çocuklarımızadır. Türk milleti çaresiz değildir” diye konuştu.

Türk milletine sevgi ve saygı ortak paydasında bir araya geldiklerini dile getiren Çolak, “Değerli dava arkadaşlarım bizi engellemek isteyecekler, yılmayacağız. Bize ırkçı iftirası atacaklar, çekinmeyeceğiz. Aramıza fitne sokmak isteyecekler, müsaade etmeyeceğiz. Unutmayın ki; Türk milliyetçiliğinin özü sevgidir. Türk milletine sevgi ve saygı ortak paydasında bir araya gelmiş olan bizler birbirimizi seveceğiz, birbirimize sahip çıkacağız. Birbirimizi asla yarı yolda bırakmayacağız. Bizim gücümüz fikrimizdendir. Bizim gücümüz samimiyetimizdendir. Bizim gücümüz sevgimizdendir. Değerli dava arkadaşlarım. Ahmet Şükrü Paşa’nın 155 gün boyunca savunarak uğruna şehit olduğu bu kutsal şehrin her ilçesine, her sokağına, her köyüne ulaşmanızı ve Zafer Partisi’ni anlatmanızı sizlerden talep ediyorum. Sayın Genel Başkanın gayretlerine hep birlikte destek olalım. Onun çalışma temposunu örnek alalım. Bu güzel şehre Zafer Partisi yakışır. Zafer inananlarındır” ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu faaliyet ve mali hesap raporlarının okunduğu genel kurulda daha sonra seçime geçildi. Seçimde, kongreye tek listeyle katılan Edirne Kurucu İl Başkanı Nurten Ülfiye Özkan, partinin İl Başkanı oldu.
Özkan’ın listesi şu şekilde oluştu:
İl Başkanı: Ülfiye Özkan
Yönetim Kurulu: Kürşad Şendal, Cüneyt Basri Erdem, Kürşad Subutay Altın, Jale Aylin Çelik, Onur Tosun, Zeynep Nihansu Orhan, Ateş Taşdelen, Şenol Oruçoğlu, Uğur Güler, Belgin Erdem, Samet Çetin, Çağdaş Kaan Ayaz, Mert Biçer, Onur Yıldırım, Emre Kaçın, Gamze Topçuoğlu, Özkan Özkılıç
Disiplin Kurulu: Osman Haluk Süer, Emirhan Göktürk, Hamdi Yılmaz, Özkan Yüksel, Mehmet Ali Alkaya, Tugay Emel
Üst Kurul Delegeleri: Ülfiye Özkan, Cüneyt Basri Erdem, Onur Tosun, İlkay Akıncı, Belgin Erdem, Onur Yıldırım, Zuhal Pınar Ertaş, Osman Haluk Süer

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi