3 Aralık 2022
5.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEZAFER PARTİSİ: PANKARTTAKİ KAFA BRUCE WILLIS'E AİT

ZAFER PARTİSİ: PANKARTTAKİ KAFA BRUCE WILLIS’E AİT

-

Zafer Partisi Edirne İl Başkanlığı tarafından parti binasına asılan ‘Yerli ve Milli Escobar’ yazılı pankart, asıldığı gün mahkeme kararı ile indirildi. Edirne İl Başkanlığı, pankartın mahkeme kararı ile indirilmesine itirazda bulundu. Zafer Partisi Trakya Bölgesi Teşkilatlandırma Başkanı Kürşat Şendal, asılan pankartta yer alan fotoğrafın Hollywood sinema oyuncusu Bruce Willis’e ait olduğunu söyleyerek, “mahkemenin kararı tam anlamı ile niyet okumadır” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın tüm il ve ilçe başkanlıklarına asılması talimatı verdiği ‘Yerli ve Milli Escobar’ yazılı pankart, geçtiğimiz günlerde Edirne’de partinin il binasına asılmıştı. Asılan pankart, aynı gün mahkeme kararı ile indirildi.

Partinin Edirne teşkilatı, pankartın indirilmesi yönündeki mahkeme kararına karşı, Edirne Adliyesine giderek itirazda bulundu.

Zafer Partisi Trakya Bölgesi Teşkilatlandırma Başkanı Kürşat Şendal, adliye önünde yaptığı basın açıklamasında pankartın sadece Edirne’de mahkeme kararı ile indirildiğini belirtti.

Şendal, “Bizler de Zafer Partisi Edirne İl binamıza astığımız pankartta: uyuşturucuya karşı olunması, uyuşturucudan ve uyuşturucu satıcılarından Türk Gençliğimizi, Türk ailelerimizi korumak ve kollamak gerekliliğine vurguda bulunmak üzere bu farkındalık çalışmasına katkıda bulunduk. Ancak aynı gün Edirne İl Başkanlığı’nın astığı afişe el konulmasına ilişkin sayın mahkemece hukuk fakültelerinin ilk sınıfının birinci dersinde ders niteliğinde okutulacak dikkat çekici üzücü bir karara varılmış .

Karar gerekçesi kısaca; Zafer Partisi Genel Başkanımız Ümit Özdağ’ın açıklamaları ve son dönemdeki siyasi tartışmalara işaret edilerek “kamu görevlisine görevi nedeniyle hakaret suçunun işlendiği” iddiasını “afişteki resmin, Türkiye Cumhuriyeti’nin bakan düzeyindeki bir kamu görevlisini kastettiği yönünde toplumsal bir algı oluştuğu” ifadesiyle gerekçelendirerek 5271 sayılı yasanın 127. Maddesine göre el koyulması kararına varıyor” dedi.

Şendal, pankartta yer alan kafa fotoğrafının Hollywood sinema oyuncusu Bruce Willis’e ait olduğunu söyledi.

Şendal, “Alnı açık başı kel tüm eski ve yeni bakanlarımızı zan altında bırakmaya hiçbir kurum ve kuruluşun hakkı olmamalıdır. Evrensel hukuk normlarına göre tüm hukuk insanları bilir ki Suç olmayan bir eylemden dolayı yargı niyet okuyarak işlem yapamaz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanına yapılan bu yakıştırmayı uygunsuz bulduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi