21 Mayıs 2024
25 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEZAFER PARTİSİ’NDEN SIĞINMACI TEPKİSİ: HERKES HADDİNİ BİLSİN!

ZAFER PARTİSİ’NDEN SIĞINMACI TEPKİSİ: HERKES HADDİNİ BİLSİN!

-

Zafer Partisi Edirne İl Başkanı Ülfiye Şendal, Suriyeli bazı unsurların Genel Başkan Ümit Özdağ’ın sığınmacılar konusunu gündeme getirmesi nedeniyle tutuklanma talebi ile suç duyurusunda bulunmaya başladığını söyleyerek, sert tepki gösterdi. Bazı sığınmacıların Türkiye’de çalıştıkları yerlerde iş bırakma tehdidinde bulunduğunu öne süren Şendal, “işverenlerini, kamuoyunu tehdit eden sığınmacılar illaki grev peşindeyse iş bırakma grevi değil açlık grevi öneriyorum” dedi.

Zafer Partisi Edirne İl Başkanı Ülfiye Şendal, sığınmacılara yönelik sözlerinden dolayı Genel Başkan Ümit Özdağ ile partilerine yönelik tepkiler nedeniyle basın açıklaması yaptı. Türkiye genelinde eş zamanlı yapılan basın açıklamasını okuyan İl Başkanı Şendal, Türkiye’nin sığınmacı işgaline dönüştüğünü öne sürdü.

Şendal, “Sosyal medyada gezen haberlere göre ülkemizdeki Sığınmacı Suriyeliler 12-17 Eylül 2022 tarihinde iş bırakacaklarmış. 1960 yılından bu yana Avrupa’nın çeşitli ülkelerine çağrılı olarak giden ve çalışan Türk işçilerinden şimdiye kadar böyle bir şey duydunuz mu? Bizim Türk işçilerimiz böyle bir şey yapmaya kalksalar Avrupalı hükümetlerin tavır ve tepkileri ne olur hiç düşündünüz mü? Ucuz iş gücü diye iş yerlerine sığınmacıları dolduran işverenler günün birinde böyle bir iş bırakma eylemi ile karşılaşacaklarını hiç düşündüler mi ?

 Türk gençlerimize asgari ücreti bile çok görerek onları iş yerlerinden gönderip yerlerine kaçak-göçek yollarla ülkemizi istila eden sığınmacıları çalıştıranlar umarız ki bu eylem çağrısı size bir ders olur.

 Yine sosyal medya ve bazı basın kuruluşlarında çıkan haberlere göre Suriyeli bazı unsurlar başta Zafer Partisi Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ olmak üzere sığınmacıların konusunu gündeme getirenler için tutuklanma talebi ile suç duyurusunda bulunmaya başlamışlar. Bu durum mevcut hükümetin sığınmacılara karşı verdiği destek ve himaye sayesinde, geldikleri noktayı göstermektedir” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side