22 Haziran 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞ2 TARLADA YANGIN: 300 DÖNÜM ANIZ, 20 DÖNÜM BUĞDAY KÜLE DÖNDÜ

2 TARLADA YANGIN: 300 DÖNÜM ANIZ, 20 DÖNÜM BUĞDAY KÜLE DÖNDÜ

-

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 2 farklı tarlada çıkan yangın nedeniyle 300 dönüm anız ve 20 dönüm biçilmemiş buğday küle döndü.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Havuzlar Mahallesi kırsalı Elmalık mevkiinde tarladan yüklenen saman balyalarının bulunduğu traktör römorkunda henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Büyüyen yangın anıza ve biçilmemiş buğday tarlasına sıçradı.

Olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ve belediye araçlarının yanı sıra vatandaşların da traktörleriyle müdahale ettiği yangın, güçlükle söndürüldü.

Yangın nedeniyle 20 dönüm biçilmemiş buğday, 200 dönüm anız, traktör römorku, saman balyaları ve ağaçlık alan küle döndü. Polis tarafından yangınla ilgili inceleme başlatıldı.


Çorlu ilçesi Hatip Mahallesi Karatepe mevkiinde ise elektrik tellerinden sıçrayan kıvılcım nedeniyle saman saplarının bulunduğu buğday tarlasında yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, ekili alanlara sıçramadan yangını söndürdü. Yangın nedeniyle 100 dönüm anız küle döndü.

Tarla sahibi Fatih Cin, tarlasının yanması dolayısıyla üzgün olduğunu ifade etti.
Cin, “Daha önce de tarlamız yanmıştı. Sonuçta bu yanan milli servet. Çok şükür ki ekili buğday tarlamız yanmadı. Tarladaki sapların yanmasıyla olayı atlattık. Yaklaşık 10 bin lira zararımız var” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side