1 Temmuz 2022
31 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞ“AZICIK VİCDANIN VARSA O GÜVERCİNLERİ GETİRİP BIRAK”

“AZICIK VİCDANIN VARSA O GÜVERCİNLERİ GETİRİP BIRAK”

-

Tekirdağ’da güvercin kafesini kıran hırsızlar, 40 güvercini çalarak kayıplara karıştı. Olayın ardından konuşan güvercin sahipleri, “Gelip bizden isteseydi güvercin verirdik, para da istemezdik. Azıcık vicdanın varsa o güvercinleri getirip bırak” dedi.

Olay, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Çobançeşme Konutları mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre, boş arazide bulunan güvercin kafesinin kapısını kıran kimliği belirsiz kişiler, Arif Andiç ve Cuma Kuran’ın yetiştirdiği 40 güvercini çalarak kayıplara karıştı. Olayın ardından güvercin sahiplerinin şikayeti üzerine polis hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Olayla ilgili konuşan Arif Andiç, güvercin hırsızlarına seslenerek, “Azıcık vicdanın varsa o güvercinleri getirip bırak” dedi.

Andiç, “Burada yaptıkları emeğe karşı bir saygısızlık. Gelip de bizden isteseler biz onlara güvercin verirdik. Kuşların hepsi cins kuşlar ve maddi boyutunun yanı sıra bizim için manevi değeri fazla. Bu kuşlara biz yıllardır emek veriyoruz. Azcık vicdanları varsa aldıkları kuşları geri getirsinler, başka bir şey istemiyoruz” diye konuştu.

Cuma Kuran da, “Bizim parayla işimiz yok. Biz bu kuşlara gözümüz gibi bakıyoruz, küçük yaştan beri gönül vermişiz” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi