25 Nisan 2024
16.6 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞBAKAN YANIK’TAN ENGELLİ GENCE TEKERLEKLİ SANDALYE SÖZÜ

BAKAN YANIK’TAN ENGELLİ GENCE TEKERLEKLİ SANDALYE SÖZÜ

-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tekirdağ ziyaretinde kendisinden tekerlekli sandalye talebinde bulunan gence sandalye sözü verdi.

Tekirdağ’a gelerek bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Süleymanpaşa ilçesindeki programlarının ardından Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantı’na katıldı. Toplantının ardından şehit Dinçer Ersoy’un ailesini evinde ziyaret eden Bakan Yanık’ın üçüncü adresi ise Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi oldu. Dernek Başkanı Gülnur Kocaçınar ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından dernek kapısında çiçeklerle karşılanıp, dernek bahçesinde ağırlanan Bakan Yanık, dernek üyesi gençlere özel ilgi gösterdi.

Derneğin faaliyetleri hakkında Bakan Yanık’a brifing veren Gülnur Kocaçınar, üyeler ve aileler ile birlikte oluşturdukları sinerjiyle dernek üyesi gençleri sosyal hayata entegre ettiklerini belirtti.

Bakan Yanık’ın Çerkezköy Sakatlar Derneği’ni ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yusuf Örs, dans ettiğini ancak mevcut sandalye ile bunun çok zor olduğunu, sosyal ve kültürel faaliyetlerini rahat yapabilmesi için fonksiyonel bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu belirtti ve Bakan Yanık’tan fonksiyonel sandalye ricasında bulundu. Bakan Yanık, gencin talebini karşılıksız bırakmayacağını ifade etti. Bunun üzerine Bakan Yanık’a teşekkür eden Yusuf Örs’ün mutluluğu dikkatlerden kaçmadı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side