17 Haziran 2024
32.1 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞDEV UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 4 KİŞİ TUTUKLANDI

DEV UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 4 KİŞİ TUTUKLANDI

-

Brezilya’dan Türkiye karasularına girdikten sonra Tekirdağ kıyılarına çekilen gemide 242 kilogram kokain bulunmasına ilişkin adliyeye sevk edilen 13 gemi personelinden 4’ü tutuklandı.
Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığının talimatlarıyla İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Sahil Güvenlik Komutanlığının da desteğiyle geçtiğimiz hafta uyuşturucu operasyonu gerçekleştirilmişti. Brezilya’dan Türkiye’ye gelen ve yaklaşık 1 aydır takip edilen kuru yük gemisine, ülkemiz karasularına giriş yaptıktan sonra düzenlenen operasyonda; 242 kilogram kokain ele geçirilmişti. Konuyla ilgili gemi personellerinden oluşan Filipin ve Kore uyruklu 21 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alındıktan sonra Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğüne getirilen 21 kişiden sorgulamaları tamamlanan 8 kişi serbest bırakılırken, 13 kişi ise adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 13 kişiden 3’ü savcılık tarafından serbest bırakılırken; mahkemeye çıkarılan 10 kişiden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. 6 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side