1 Haziran 2023
28.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNETARIMLAVANTA ÜRETİCİLERİ HASATTAN MEMNUN

LAVANTA ÜRETİCİLERİ HASATTAN MEMNUN

-

Her yıl Haziran ve Temmuz aylarında mor şölen oluşturan lavanta tarlalarında hasat başladı. Bu yıl daha fazla ürün beklediklerini ifade eden Tekirdağlı lavanta üreticileri, ürünlerini dünyaya pazarlamak istiyor.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Kızılpınar Mahallesi’nde yaklaşık 3 yıldır lavanta üreticiliği yapan Ayşe Avcı, görsel şölen oluşturarak bölgeye renk katan lavanta tarlasında hasada başladı. Bu yıl daha fazla ürün beklediklerini ifade eden Avcı, hasadın ardından üretecekleri kolonya, deodorant, oda spreyi ve sabun gibi ürünleri dünyaya pazarlamak istiyor.

Özel bir işletmede çalışan 1 çocuk annesi Ayşe Avcı, yaklaşık 3 yıldır lavanta ürettiklerini belirterek, lavantanın hem şifa hem de doğal güzellik kaynağı olduğuna dikkat çekti.

Avcı, “Lavanta tarlamız her yıl daha da renkleniyor. Görsel şölen oluşturması ve İstanbul’a yakınlığımız sebebiyle bu yıl çok fazla ziyaretçi aldık. Buraya gelen ziyaretçilerimiz lavantanın muhteşem kokusu eşliğinde fotoğraf çekilip anılarını ölümsüzleştirebiliyor. Bu yıl hasat verimli geçti” dedi.

Genç girişimci Furkan Yaran da her yıl daha da açılan lavanta tarlasında ziyaretçilerin yoğunluğundan dolayı memnun olduklarını söyledi.

Yaran, “Lavantanın muhteşem kokusu içerisinde gezip anlarını ölümsüzleştirmek isteyen ziyaretçilerimiz her yıl haziran ve temmuz aylarında tarlalarımızı ziyaret edebilir. İstanbul’a 1 saat uzaklıktaki tarlamızda ziyaretçilerimizi bekliyoruz. Bu yıl doğal koşullar nedeniyle hasattan beklediğimiz verimi aldık. İnşallah üreteceğimiz deodorant, parfüm, kolonya ve sabunla hem yurt içinde hem de yurt dışında vatandaşlarımızı yıl boyunca lavantanın eşsiz güzelliğiyle tanıştıracağız” ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi