25 Nisan 2024
16.6 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞMİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER, 3 BİN YENİ ANAOKULU MÜJDESİ VERDİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER, 3 BİN YENİ ANAOKULU MÜJDESİ VERDİ

-

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Tekirdağ’da katıldığı değerlendirme toplantısında okul öncesi eğitimde okullaşma oranını yükselteceklerini söyleyerek, 3 bin yeni anaokulunun müjdesini verdi. Bakan Özer, “Türkiye’nin 81 ilinde, 922 ilçesinde okullarımız 2022-2023 eğitim öğretim yılına tüm ihtiyaçları karşılanmış bir şekilde girecek” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ildeki eğitimin durumunu değerlendirmek amacıyla düzenlenen Tekirdağ İli Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Özer, Tekirdağ için ayrılan eğitim bütçesine ek kaynaklar aktarıldığını belirterek, bütçenin 2 milyar 55 milyon TL’ye çıkartıldığını söyledi. Bakan Özer, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, 3 bin yeni anaokulu müjdesini verdi.

Özer, “bildiğiniz gibi bizim Milli Eğitim Bakanlığı olarak ağırlık verdiğiniz en önemli konulardan bir tanesi okul öncesi eğitimde okullaşma oranlarını yükseltmek. Bunun için Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 3 bin yeni anaokulunu tüm Türkiye’ye 2022 yılı içerisinde kazandırmayı hedefliyoruz. Altı ay çok yoğun bir şekilde çalıştık. Gerçekten 81 ilde 922 ilçede okul öncesi eğitimde özellikle 5 yaşındaki okullaşma oranını yüzde 78’den yüze 100’e çıkartmak için çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. 9 bine yakın yeni anasınıfı dersliğini hizmete aldık. 750’ye yakın da bağımsız anaokulunu hizmete aldık” dedi.

“Okullarımızın kırtasiyesinden temizlik malzemesine, küçük onarımlarından donatım eksikliklerine kadar tüm ihtiyaçlarını tüm illerimizde karşılayabilecek bütçemiz de var, gücümüzde var” diyen Bakan Özer, yeni eğitim öğretim yılına tüm okulların ihtiyaçları karşılanmış şekilde gireceğini söyledi.

Özer, “İşte bu saha ziyaretlerimizde bürokratlarımızın saha ziyaretleri ile bu il değerlendirme toplantılarıyla inşallah sadece Tekirdağ’da değil, İstanbul’da değil, Türkiye’nin tüm noktalarında, 81 ilinde, 922 ilçesinde okullarımız 2022-2023 eğitim öğretim yılına tüm ihtiyaçları karşılanmış bir şekilde girecek. Bunun taahhüdünü de veriyoruz. Tüm arkadaşlarımız bu anlamda sahada aktif olarak çalışıyorlar. Bizler de illere gittiğimiz zaman bunları yerinde görüp hızlı bir şekilde tüm arkadaşlarımızla bu konuda müzakere ederek, çok güzel inşallah bir başlangıç yapmış olacağız. Dolayısıyla illerimizde özellikle okullar açıldığı zaman ki, ‘Ya şu okulun kırtasiye ihtiyacı ile ilgili sıkıntı var, şu okulun işte onarımı ile ilgili ihtiyaç var. Şu okulun temizlik malzemesi ile ilgili ihtiyacı var’ spekülasyonunu tamamen ortadan kaldıracağız. İnşallah 2022-2023 eğitim-öğretim yılı itibarıyla tüm okullarımızda, tüm tuvaletlerde öğrencilerin tuvalet, sadece temizlik malzemeleri değil tuvalet kâğıtları da olacak. Sadece belli yerlerde değil, tüm öğrencilerimizin bulunduğu her yerde İstanbul’da, Cizre’de, Silopi’de, Hakkâri’de, Şırnak’ta, Tekirdağ’da, Muğla’da Milli Eğitim Bakanlığının okulunun olduğu her yerde devlet tüm imkânlarıyla çocuklarımızın çok daha müreffeh bir ortamda, çok daha ihtiyaçları karşılanmış, iyi bir ortamda eğitim öğretim alması için şu ana kadar nasıl destek veriyorsa, nasıl varsa bundan sonra da çok daha güçlü bir şekilde var olmaya devam edecektir. Ben tekrar bu vesile ile bu yatırımları, bu hareket kabiliyetimizi bize sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza Tekirdağ’dan çok şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten eğitimle ilgili son 20 yılda çok önemli dönüşümler oldu, çok önemli mesafeler alındı. Böyle 18,9 milyon, 1.2 milyon öğrencinin olduğu bir devasa sistemin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek öyle kolay bir şey değil. Onun için şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side