22 Haziran 2024
17.1 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞSOSYAL MEDYADAKİ ‘DÜŞÜK FAİZLİ' KREDİYİ TIKLAYINCA HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI

SOSYAL MEDYADAKİ ‘DÜŞÜK FAİZLİ’ KREDİYİ TIKLAYINCA HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI

-

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde uzun yıllar avukatlık yapan ve bir süredir şeker hastalığı nedeniyle evden çıkamayan Ayhan Karabal, sosyal medya hesabı üzerinden gördüğü ‘düşük faizli 3 ay ertelemeli kredi’ reklamına tıklayınca dolandırıcıların hedefi oldu.

İddiaya göre, sosyal medyadan özel bir bankanın reklamına tıklayıp kişisel bilgilerini dolduran emekli avukat Ayhan Karabal, hemen ardından telefondan arandı. Kullanmak istediği kredi miktarını soran kişiye 20 bin TL kredi kullanmak istediğini söyleyen Karabal, “Biraz sonra banka yetkilileri sizi 0850’li numaradan arayacaklar. Oraya işlemi kabul ettiğinizi bildirin” denmesi üzerine 0850’li numaradan aranınca işlemi onayladı.

Karabal’ın adına 46 bin TL, 42 bin 500 TL ve 14 bin 500 TL olmak üzere toplam 103 bin kredi çekilerek 2 ayrı hesaba gönderildi. Hesap hareketlerinden şüphelenen banka görevlilerinin devreye girmesiyle de Karabal’ın dolandırıldığı ortaya çıktı.

Cuma günü mesai saatinin bitmesine dakikalar kala dolandırıldığını anlayan ve hastalığı nedeniyle adliyeye gidemeyen Avukat Ayhan Karabal, avukat meslektaşları vasıtasıyla adliyeye suç duyurusunda bulundu.

Dolandırıcıların hedefi olan Karabal (69), “Ben yandım başkası yanmasın. Ben 5 bin 400 lira emekli maaşı alıyorum. Her ay 5 bin 300 TL taksit ödeyeceğim. Ben 100 TL ile nasıl geçineceğim? Bir taraftan yaşamla, bir taraftan hastalığımla mücadele etmeye çalışıyorum” diyerek dolandırıcılık olayının bu kadar basit olmaması gerektiğini, bu gibi dolandırıcılık olaylarının önüne geçilmesi amacıyla bankaların da ilgili birimleri vasıtasıyla gereken önlemleri alması gerektiğini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side