22 Eylül 2023
32.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞTEKİRDAĞ’DAKİ BOYA FABRİKASINDA KİMYASAL PATLAMA

TEKİRDAĞ’DAKİ BOYA FABRİKASINDA KİMYASAL PATLAMA

-

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bir fabrikada kimyasal patlama meydana geldi. Patlama sonrası bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edilirken, ağır yaralanan 3 kişi hastaneye kaldırıldı.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki matbaa mürekkebi yapan boya fabrikasında kimyasal patlama meydana geldi. Patlamanın; ürün testi yapılırken dökülen malzemenin parlaması sonucunda yaşandığı öne sürüldü. Patlamayla birlikte bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

İtfaiye ekipleri kimyasal patlama sonrası oluşan yangına müdahale ederken, sağlık ekipleri de yaralanan 3 kişiye olay yerinde ilk müdahalelerini gerçekleştirdi. İlk müdahalesi yapılan 3 kişi, hastaneye sevk edildi. Patlamada yaralanan kişilerin; firma patronu Ömer Asım Eralp, Üretim Müdürü Mustafa Remzi Emanet ve Operatör Veli Gümüş olduğu öğrenildi.

Kapaklı İlçesi Kaymakamı Bayram Sağır ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de patlamanın yaşandığı bölgeye gelerek gelişmeler hakkında bilgi aldı. Jandarma ekipleri bölgede güvenlik önemleri alırken, olay yeri inceleme ekipleri de patlamaya ilişkin inceleme ve araştırma başlattı.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, fabrika önünde basın mensuplarına bilgiler verdi.
Çetin, “Bugün saat 13.00 sıralarında bir patlama haberi geldi. Hemen olay yerine geldik. Aldığımız bilgiye göre bir kimyasal patlama gerçekleşmiş. Patlamanın sebebi henüz bilinmiyor. Birazdan yaralıların durumu hakkında bilgi alacağız. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Patlama kontrol altına alınmış durumunda.” dedi.

Söz konusu kimyasal patlamanın yaşandığı fabrika 2017 Temmuz Ayında çıkan yangında tamamen yanarak kül olmuştu. O zaman çıkan yangına yaklaşık 100 itfaiye aracı müdahale etmişti. Tüm çabalara rağmen boya fabrikasından eser kalmamıştı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi