4 Ağustos 2022
20.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEASAYİŞZABITADAN ÇEKÇEK OPERASYONU

ZABITADAN ÇEKÇEK OPERASYONU

-

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde ruhsatsız olarak geri dönüştürülebilir atık toplayan kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda; 30 adet çekçek ve geri dönüştürülebilir atıklarla dolu çok sayıda çuvala el konuldu.

Tekirdağ’da Süleymanpaşa Belediyesi ruhsatsız olarak geri dönüştürülebilir atık toplayan kişilere göz açtırmıyor. Ruhsatsız olarak atık topladığı belirlenen kişilere, zabıta ekipleri tarafından operasyon gerçekleştirildi. Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından metruk bir binaya düzenlenen operasyonda; yabancı uyrukluların ağırlıkta olduğu şahısların kullandığı tespit edilen 30 adet çekçek ve geri dönüştürülebilir atıklarla dolu çok sayıda çuvala el konuldu.

Konuyla ilgili olarak Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Süleymanpaşa Belediyesi tarafından titizlikle ve başarıyla yürütülen Sıfır Atık uygulamasının önemine değinilirken, geri dönüştürülebilir atıkların çevreye zarar vermeden ekonomiye geri kazandırılmasının yanı sıra bu faaliyetleri yürüten işletmelerin de denetime tabi olduğu ve yönetmeliklere uygun şekilde geri dönüştürülebilir atıkların bertaraf edilmesi için kontroller gerçekleştirildiği ifade edildi.

Kaçak yollarla toplanan geri dönüşüm malzemelerine yönelik Süleymanpaşa’da denetimlerin devam edeceği ve kayıt dışı faaliyetlere izin verilmeyeceği vurgulandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi