12 Ağustos 2022
21 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGENELBUĞDAY VE ARPA ALIM FİYATLARI AÇIKLANDI

BUĞDAY VE ARPA ALIM FİYATLARI AÇIKLANDI

-

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bu yılki buğday alım fiyatı belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’daki kampında yaptığı açıklamada, sert ekmeklik buğdaya ton başına 6 bin 50 lira alım ve bin lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapılacağını açıkladı.

Çiftçilerin günlerdir beklediği buğday alım fiyatları açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında yaptığı açıklamada Toprak Mahsuller Ofisi’nin sert ekmeklik buğdayın tonu için 7 bin 50 TL, arpa alımı için de 500 TL’si prim olmak kaydıyla toplamda 6 bin TL ödeme yapacağını açıkladı.

Erdoğan, “Türkiye kendine yetecek bir ülkedir. Salgın döneminde bu gerçeği gördük. Tahıl, sebze ve meyve fiyatlarındaki dalgalanmalar üretim sıkıntısından değil. Yeni düzenlemeleri yakında hayata geçireceğiz. Buğday ithal ediyoruz yaygarasından vazgeçmiyorlar. Çiftçilerimize ekim yapmaları tavsiyesinde bulunmuştuk. Buğday alım fiyatlarını açıklamak istiyorum.

Sert ekmeklik buğdaya ton başına 6 bin 50 lira alım ve 1000 lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacağız. Ofisimizin arpa alım fiyatı ise 5 bin 500 lira alım ve 500 lira prim bedeli olarak belirlenmiştir. Teşviklerden TMO’nun çiftçi sistemine kayıtlı vatandaşlarımız yararlanabilecek.

Alım rakamları diğer kamu kuruluşları için de referans olacak. Toplam hububat primine ilave mazot, gübre ve sertifikalı tohum desteği almaya devam edeceklerdir. Destek bizden gayret sizden. Yeni hasat döneminin çiftçilerimize milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi