11 Ağustos 2022
21 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEGENELDSİ GENEL MÜDÜRÜ: 761 BİN DEKAR TARIM ARAZİSİ SULANACAK

DSİ GENEL MÜDÜRÜ: 761 BİN DEKAR TARIM ARAZİSİ SULANACAK

-

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, Trakya’da Mayıs ayında başlayan 2022 yılı sulama sezonu kapsamında toplam 761 bin 974 dekar tarım arazisinin sulanacağını açıkladı.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün, ülkenin su kaynaklarının korunması, yönetilmesi, geliştirilmesi ve gelecek nesillere eksiksiz olarak aktarılması maksadıyla projeler üreten Türkiye’nin en büyük yatırımcı kuruluşlarından birisi olduğunu ifade eden DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, “Sulama projelerimiz başta olmak üzere yatırımlarımızı en kısa zamanda tamamlayarak faydaya dönüştürmek, verimli topraklarımızın bereketine bereket katmak için çalışmaktayız. DSİ olarak modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koymaktayız. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor, bir taraftan da yaşam standardını yükseltiyor.” şeklinde konuştu.

Bu kapsamda Trakya’da Mayıs ayında başlayan 2022 yılı sulama sezonunda toplam 761 bin 974 dekar tarım arazisinin sulanacağını açıklayan DSİ Genel Müdürü Akca, “Trakya ‘da toplam 761 bin 974 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile birlikte 2022 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 3 Milyar 992 Milyon 264 Bin 800 TL katkı sağlanması hedefleniyor.” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi