20 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaÇANAKKALE1 SAAT UĞRAŞTI, BOYU KADAR BALIK YAKALADI

1 SAAT UĞRAŞTI, BOYU KADAR BALIK YAKALADI

-

Çanakkale’de zıpkın ile 20 metre derinlikte serbest dalış yapan rekortmen dalgıç Müjdat Turan, 47 kilogram ağırlığında 1 metre 80 santim boyunda akya balığı avladı.

49 yaşındaki rekortmen dalgıç Müjdat Turan, dalış elbiseleri, gözlük, şnorkel ve zıpkınıyla geçtiğimiz günlerde Bozcaada açıklarında boğazın derin sularına daldı. Dipte ağaşon tekniğiyle avını bekleyen Turan, 20 metre derinlikte yaptığı dalışta, dev bir akyaya atış yaptı. Turan, vurduğu 47 kilo ağırlığında ve 1 metre 80 santim boyundaki dev balığı kıyıya çıkarabilmek için yaklaşık 1 saat mücadele etti. Mücadele sonrası akya balığını kıyıya çıkarabilen Turan, avlanma anını su altı kamerasıyla saniye saniye kaydetti.

Müjdat Turan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sabah saatlerinde Bozcaada açıklarında akya taşım vardı benim oraya daldım. Daldıktan yaklaşık 10 saniye sonra atışımı yaptım. Ancak şiş balığın diğer tarafıma geçmedi. İşte tam da bundan sonra benim için çok zorlu bir mücadele başladı. 1 saat boyunca balık beni sürükledi. Mecburen sürüklenmek zorundaydım. Misina kopar diye tekrar su yüzüne çıkarak tekrar daldım ve ikinci atışımı yaptım. Ciddi şekilde yoruldum ama almayı da başardım. Balığın boyu 1 metre 80 santimetre geldi kilosu da 47 kilo olarak tarttık” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side