30 Kasım 2023
6 C
Edirne
Ana SayfaÇANAKKALEEŞİNİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU, GÖNDERİYE YAPILAN YORUMLAR MİDE BULANDIRDI!

EŞİNİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU, GÖNDERİYE YAPILAN YORUMLAR MİDE BULANDIRDI!

-

Çanakkale’de eşini tüfekle öldürdükten sonra, sosyal medyada ‘Gururlu hissediyor’ diye paylaşım yapan katil zanlısı adliyeye sevk edildi. Katil zanlısının eşini öldürdüğünü ifade eden paylaşımına gelen yorumlar ise adeta mide bulandırdı. Söz konusu gönderinin altında büyük bir kısmı ‘espri’, gülücük ve cinsel içerik olan 10 bini aşkın yorum yapıldı. Bazı duyarlı vatandaşlar da kadın cinayetine ilişkin bir olayda yapılan yorumlara tepki göstererek, emniyet personelini göreve davet etti.
Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Seferşah Mahallesi Çay Sokak’ta meydana gelen olayda, G.K., boşanma aşamasında olduğu eşi A.K.’yi kayınpederinin evinde tüfekle vurarak öldürdü. Yaralanan A.K., Ezine Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Cinayetin ardından G.K., Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve İzmir Dikili İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından suç aleti ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğüne getirilen G.K., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Emniyet çıkışında gazetecilerin neden yaptın sorusuna, “Haber yapmayın beni. Namussuzluk yaptığı için öldürdüm.” dedi.
G.K., cinayetin ardından bir sosyal medya platformunda durum kısmında, ‘Gururlu hissediyor’ şeklinde yaptığı paylaşımda işe “A.K. Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ben namusumu temizledim, herkese duyurulur” ifadelerine yer vermişti. Söz konusu paylaşıma yapılan yorumlar ise adeta mide bulandırdı. Kadın cinayetiyle ilgili bir olay olmasına rağmen, paylaşımın altına büyük bir kısmı ‘espri’, gülücük, cinsel içerik, komik videolardan oluşan 10 bini aşkın yorum yapıldı. Böylesine hassas bir konuda, bu şekilde yorumlar yapılması, “Ülke nereye gidiyor?” söylemlerine neden oldu. Bazı duyarlı vatandaşlar, söz konusu yorumlara tepki göstererek; yorumları yapanlar hakkında işlem yapılması için emniyet personelini göreve davet etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side