6 Aralık 2022
7.1 C
Edirne
Ana SayfaDÜNYAEDİRNELİ BABA UKRAYNA’DA MAHSUR KALAN AİLESİNE KAVUŞMAK İSTİYOR

EDİRNELİ BABA UKRAYNA’DA MAHSUR KALAN AİLESİNE KAVUŞMAK İSTİYOR

-

Ukrayna’nın başkenti Kiev yakınlarında bulunan Hmelnitzki şehrinde eşi ve kızı mahsur kalan Edirneli Kutsal Bora’nın umutlu bekleyişi yürekleri sızlatıyor. Bora’nın en büyük isteği ise Ukrayna’daki savaşın sona ermesi ve ailesine kavuşmak.

1,5 yaşındaki kızı Ofelya ile birlikte Ukrayna’da yaşayan ailesini görmeye giden Snizhana Bora, 24 Şubat günü Rusya’nın saldırısı sonucu hava sahasının kapatılması nedeniyle mahsur kaldı. Ukrayna’daki ailesini görmeye giden eşi Snizhana Bora ve 1,5 yaşındaki kızı Ofelya’nın, dönüş bileti aldığı 24 Şubat günü Rusya’nın saldırısı sonucu ülkesinde mahsur kaldığını belirten Kutsal Bora, Ukrayna’nın tüm hava sahasını kapatması sonrası iletişimin koptuğunu ve zaman zaman internet ve telefonla alakalı iletişim problemleri yaşadıklarını belirtti.

İki yıl önce Ukrayna’ya gittiğinde Snizhana ile tanışıp evlenen Edirneli Kutsal Bora, bir buçuk yaşındaki kızı ile birlikte ailesini görmeye giden eşinin Rusya’nın saldırısı sonucu ülkesinde mahsur kalmasından dolayı büyük üzüntü duyuyor. Bora’nın tek isteği; bir an önce ülkede yaşanan sorunun son bulması ve ailesine kavuşmak. Kızı ve eşinin sağlık durumunun iyi olduğunu, zaman zaman kesintiler olmasına rağmen onlarla telefonda görüştüğünü belirten Bora, duygu dolu anlar yaşadı. Eşi ve kızıyla da telefonda görüntülü görüşen baba Kutsal Bora, duygularına hâkim olamadı.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi