24 Mayıs 2024
13.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE100. YILA ÖZEL DÜZENLENEN KONSERDE CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANDI

100. YILA ÖZEL DÜZENLENEN KONSERDE CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANDI

-

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘100. yılda 100 korist’ isimli konser, Edirnelilerden yoğun ilgi gördü.

Cumhuriyet’in ilanının 100. Yılı, tüm yurtta olduğu gibi Edirne’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Edirne Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen ‘100. Yılda 100 Korist ile Cumhuriyet Konseri’ izleyenlere Cumhuriyet coşkusunu yaşattı. Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken; müzik öğretmenleri, öğrenciler ve gönüllülerden oluşan koro, unutulmaz bir müzik şöleni yaşattı.

Konser sonunda koro şefine çiçek takdim eden Edirne Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, Cumhuriyet’in 100. yılını kutladı.

Koroda yer alan gönüllü vatandaşlardan Sevbil Sivri Sofyalı ve kızı orkestra üyesi Aydan Sofyalı da, 100. yıla tanıklık etmenin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söylediler.

Sevbil Sivri Sofyalı böyle anlamlı bir gecede yer almanın çok gurur ve mutluluk verici olduğunu söyledi. 100 yılda bir gelecek şansı yaşamanın mutluluğunu duyduğunu aktaran Sofyalı, çocukluk yıllarında anneannesi ve dedesinin masal gibi anlattığı hatıraların gözünde canlandığını ifade etti.

Sevbil Sivri Sofyalı’nın kızı Aydan Sofyalı, 100. yıla tanıklık etmenin gurur ve mutluluğunu yaşadığını söyledi. Atatürk’ün izinde ve ışığında Türk Milleti’nin her zaman daha ileriye gideceğini düşündüğünü belirten Sofyalı, Atatürk’e olan borcun hiçbir zaman ödenemeyecek kadar büyük olduğunu söyledi. Konserin çok uzun süren çalışmalar sonucu yapıldığını dile getiren Sofyalı, bu şerefli günde emeklerini sunmanın kendilerine sunulan bir imkan ve şans olduğunu aktardı.

Konseri dinlemeye gelen vatandaşlar ise, Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını ifade ettiler.

Konseri dinlemeye gelen minik öğrenci Sarp Kaya, koristlerin şarkılarına eşlik ederken heyecan dolu anlar yaşadı. Cumhuriyet’in 100. yılının kutlandığını söyleyen Kaya, çok mutlu olduğunu belirtti.

Ailesiyle birlikte konseri izlemeye gelen Azra Esen Koçak, konserin çok güzel olduğunu ve iyi ki geldiğini söyledi.

Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını söyleyen izleyicilerden Seher Arıcı, Atatürk’ün emanet ettiği bu egemenliğin hiçbir zaman kaybedilmemesi gerektiğine inandığını belirtti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side