24 Haziran 2024
29.9 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE145 YILLIK OKULDA KAPSAMLI TADİLAT

145 YILLIK OKULDA KAPSAMLI TADİLAT

-

145 yıldır eğitim veren Edirne Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, büyük bir tadilattan geçiyor. Öğrencilerin de dahil olduğu tadilat işlerinin hızla devam ettiğini söyleyen Okul Müdürü Tolga Ünal, ana binanın iç kısımlarının ise Edirne Valiliği’nin destekleriyle boyandığını ifade etti.


1877 yılında eğitim vermeye başlayan Edirne Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, kapsamlı tadilata alındı. Okul Müdürü Tolga Ünal, elektrik sistemlerinden çatılardaki çökmelere, boyama işlemlerinden tuvaletlerin yenilenmesine kadar tüm okulda gerçekleştirilen tadilata, Edirne Valiliği’nin de destek verdiğini söyledi.

Edirne Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tolga Ünal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Okulumuz yoğun bir tadilattan geçiyor. Ben 7,5 yıldır burada görev yapıyorum. Bu süre içinde hiç böyle büyük tadilat yapılmamıştı. Maliyetinin 3 milyon lira civarı olduğu ifade ediliyor. Elektrik sistemimizde sorun vardı; bu sorunları ortadan kaldıracak köklü bir tadilat yapılarak sistem yenilendi. Tarihi binalarımızın atölye kısımlarının çatılarından çökmeler vardı; bu durum bize uzun zamandır sorun yaratıyordu. Bunlar da yenilendi. Gerek iç, gerekse dış cephe boyaları yapıldı binalarımızın. İnşallah yeni Eğitim-Öğretim saatine yetiştirmeye çalışacağız. Ana bina ve yan binaların dış boyaları gerçekleşti. Okulumuzda bulunan tüm tuvaletler yenileniyor. Valimizin Hüseyin Kürşat Kırbıyık okulumuzu ziyaret etti. Tadilatları yerinde incelediğinde, iç kısımların boyanmasını talep etti. Bu konuda kendisine çok teşekkür ediyoruz. İç kısımlarda şu an komple boyanıyor. Elektrik sisteminin değişmesi sonucu boyalarda yamalar olmuştu; şu an Valimizin talimatı ile her yerin boyaları yenileniyor.” dedi.
Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side