23 Şubat 2024
8.2 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE2023’ÜN İLK OYUNU SAHNEDE

2023’ÜN İLK OYUNU SAHNEDE

-

Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2023 yılının ilk oyununda seyirci ile buluştu. Usta sanatçı Haldun Taner’in yazdığı, ‘Eşeğin Gölgesi’ isimli yeni oyununu Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda sahneleyen Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu, muhteşem performansı ile büyük beğeni aldı.

Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Edirneli sanatseverleri çeşitli oyunlarla bir araya getirmeye devam ediyor. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak, Hüseyin Erdoğan yönetiminde çalışmalarını sürdüren Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu bu defa da, usta sanatçı Haldun Taner’in, ‘Eşeğin Gölgesi’ isimli oyununu Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda sahneledi. Oyuncuların performansı büyük beğeni toplarken; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Gürkan da oyunu izleyenler arasında yer aldı.

Oyunun sonunda sahneye çıkarak, sanatçılara çiçek takdim eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugüne kadar birçok hayalimizi yaşama geçirdik. Birçok şeyi başardık, başarmaya da devam ediyoruz. Çok uzun yıllardır, gittiğim birçok yerde, toplantı adresini sorduğumda hep şu cevabı alırdım; AKM’de. Ama Edirne’de verebileceğimiz öyle bir adres yoktu. Bir AKM, Atatürk Kültür Merkezi yoktu. Ulu Önderimizin Kurucumuzun adını yaşatacağımız bir yerimiz yoktu. Önce Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nı bitirdik. Çok kısa bir süre sonra da şimdi dedik, Edirne’yi kültürle, sanatla ve tiyatro ile buluşturma zamanı. Hüseyin Hoca, Genel Sanat Yönetmenimiz bir piyango oldu bizim için. Devlet Tiyatrolarından emekli olmuştu, Edirne’ye yerleşmişti. Tamamen bir tesadüf. Bir anlamda bir şeyi gönülden isterseniz onun kendiliğinden, doğal ortamında olması gibi. Yine bir tesadüf sonucu tanıştık. Kendisini davet ettim. Şimdi buradayız. Oyuncu seçerken de kendisinden tek bir şey istedim. En doğrusu neyse, hak eden kimse onları alın. Bu akşam gördüğünüz gibi hepsi, tümü o hak etmenin verdiği gururla sizlerin karşısındalar onları tebrik ediyorum. Çünkü biliyoruz ki liyakat her yerde, her noktada, her şeyde olmalı ama sanat bambaşka. Orada mutlak olmalı. Kutluyorum sizleri, gurur duyduk, mutlu olduk” dedi. 

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side