14 Nisan 2024
12.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNE9/8’LİK CİĞER HAVASI’NIN KLİBİ YAYINLANDI

9/8’LİK CİĞER HAVASI’NIN KLİBİ YAYINLANDI

-

Sözlerini Metin Koca’nın yazdığı, Bestekar Ali Avni’nin seslendirdiği 9/8’lik Ciğer Havası’nın klibi dijital ortamda yayınlandı. Edirne’de yaşayan Şair yazar Metin Koca, “Ciğer Havası’nı Edirne’mize armağan ediyorum” dedi. 

Edirne’nin dünyaca ünlü lezzeti Tava ciğeri için yazılan Ciğer Havası türküsünün klibi yayınlandı. Çekimleri Edirne’nin farklı yerlerinde yapılan klip, dijital ortamda büyük ilgi görüyor.

Bestekar Ali Avni’nin seslendirdiği 9/8’lik Ciğer Havası klibi, Edirne’nin tanıtımına katkı sağlıyor.

Ciğer Havası türküsünün söz yazarı Metin Koca, televizyonumuza yaptığı açıklamada Ciğer havasını Edirnelilere armağan ettiğini söyledi.

Koca, “1996 yılından beri Edirne’de yaşıyorum. Çok sayıda şarkı sözü yazdım. Koca Türk’ün Destanı, Malazgirt Meydan Savaşı’nı yazdım. Edirne’ye dair de güzel eserler yazdım. Bunlardan biri Edirne Ciğer Havası’dır. Bir yıl önce Edirne’nin beş farklı yerinde Ciğer havasının klipleri çekildi. Bu konuda bize Edirne Belediye Başkanlığı yardımcı oldu. Araçlarımızı tesis etti. Mekanlarda, ses düzeninde yardımcı oldu. Margi Outlet AVM’ye de teşekkür ederiz. Ben yazdım Ali Avni besteledi. Bunu Edirne’mize armağan ediyorum. İnşallah 9/8 havasıyla güzel klip oldu. Edirneliler eğer bu klibe dijital ortamda ilgi gösterirse bizi teşvik etmiş olurlar” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side