19 Haziran 2024
31.6 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAĞA SELİM: KIRKPINAR’DA ALTIN KEMERİ ALMAK ÇOK ZOR

AĞA SELİM: KIRKPINAR’DA ALTIN KEMERİ ALMAK ÇOK ZOR

-

661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Seyfettin Selim, Kırkpınar’da altın kemeri almanın çok zor olduğunu söyledi. Bu yıl güreşlerde büyük sürprizler yaşandığına dikkat çeken Ağa Selim, “Belki son 20 senede böyle bir şey olmamıştır” dedi. Ağa Selim, altın kemerin aralıklarla da olsa Başpehlivanlığı 3 defa kazanan sporcuya verilmesi konusunu, güreş federasyonunun değerlendirmesi gerektiğini açıkladı.

661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Seyfettin Selim, basın mensuplarıyla bir araya gelerek bu yılki Kırkpınar yağlı güreşlerini değerlendi. Ağa Selim, bu yılki güreşlerde büyük sürprizler yaşandığına dikkat çekti.

Selim, “ Eskiye göre şu anda güreş çok zor. Bu tarihten sonra Kırkpınar da altın kemer almak çok zor. Ben göremem. Pehlivanlar bu sene yener ama seneye yenemez. Çünkü güreş hata oyunu. Bir hata yapıyorsun bitiyor. Bu sene ilk defa Ali Gürbüz’ün almasını istiyordum. Bir altın kemer alsın. Başpehlivanın çok itibarı var.

Kırkpınar’da sürpriz oluyordu da bir iki tane oluyordu. Ali Gürbüz’le Mehmet Yeşil Yeşil eşleştiğini görünce erken final dedim birinden biri gidecek dedim. Belki son 20 senede böyle bir şey olmamıştır. Bugün çok değişik bir gündü. Bu sen çok yağlı güreşlerde çok fazla sürpriz yaşandı” dedi.

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde aralıklarla da olsa bir pehlivanın 3 defa kazandığında altın kemerin verilmesi gerektiğini kaydetti.

Selim, “Ben güreş federasyonundan şu nu istiyorum. 3 sefer üst üste değil de aralıklarla da 3 kere kazanan pehlivana Kırkpınar kemerini vermek lazım. Benim bildiğim şu anda Ali Gürbüz’le Recep Kara şu an da hak ettiler. Aralıklarla da olsa 3 defa kazanan sporcuya verilmesi lazım. 3 sefer kazanmak kolay bir şey değil. İnşallah federasyonda bu olaya iyi bakar. Kırkpınar da iki tane daha altın kemerli sporcumuz daha olsun” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side