24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

-

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimlerine kısa bir süre kala, AK Parti Edirne Milletvekili Adayları, AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda muhtarlarla bir araya geldi.


AK Parti 28’inci Dönem Milletvekili adayları, Edirne Merkez ve Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi. Meriç nehri kıyısında bir restoranda yapılan basın açıklamasına; AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Edirne Milletvekili ve1’inci sıra Milletvekili adayı Fatma Aksal, 2’inci sıra Milletvekili adayı Tarık Hatipler, 3’üncü sıra Milletvekili adayı Erdinç Çekiç ve 4’üncü sıra Milletvekili Adayı Sevda Nur Kurban ile Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, muhtarlar ve partililer katıldı.


Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ülkenin kaderini belirleyecek bir seçimin arifesinde olduklarını söyledi. İba, tek amaçları ve hedeflerinin olduğunu belirterek, bunun Edirne’deki her bir vatandaşa köy köy, mahalle mahalle ve sokak sokak ulaşarak sıkıntılarını çözebilmek olduğunu ifade etti.


İba, “Değerli muhtarlarımız bizim de sizler gibi tek bir amacımız tek bir hedefimiz ve tek bir gayemiz var, o da Edirne’deki her bir hemşerimize köy köy mahalle mahalle, sokak sokak, ulaşmak ve ne derdi ne sıkıntısı varsa çözmek, çözebilmek. Edirne’mizi daha yaşanabilir daha huzurlu bir kent haline getirmek. Ülkemizin son 20 yılına baktığımızda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok büyük kazanımlar elde ettik. Tam bağımsız bir Türkiye hedefimiz için ulaşımdan, teknolojiye milli savunmadan sağlığa kısaca birbirinden önemli projeleri hayata geçirdik. Bugün de ülkenin kaderini belirleyecek bir seçimin arifesindeyiz. Tüm dünya basını Cumhur İttifakı bu seçimi kaybetmeli diye açıklama yaparken, makaleler yayınlarken biz her zaman şuna inandık; bizim insanımız sağduyuludur, bizim insanımız her şeyi çok net görür. Ömer Seyfettin’in sözüyle bu durumu özetlersek ‘Bizim milletimiz âlim değil ama ariftir, neyin ne olduğunu kimin ne yapmak istediğini çok iyi bilir.’ Eminim 14 Mayıs’ta da aynı hassasiyetle, aynı sağduyuyla hareket edecektir. Ben buradan tüm muhtarlarımıza aynı hassasiyetle 14 Mayıs’ta gereken hassasiyeti göstereceklerine yürekten inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.


AK Parti Edirne Milletvekili ve 1’inci sıra Milletvekili adayı Fatma Aksal ise, 21 yıldır gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, milletin desteğiyle hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.
Aksal, “Şimdi demokrasinin bayramı; herkes görevini yapacak, çalışmalarını yapacak, milletimiz kararını verecek. Biz her zaman söyledik, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle; Biz millet iradesinin üzerinde bir irade tanımıyoruz. Milletimiz ne derse bizim başımızın üstünde yeri var. İktidarda olduğumuz 21 yıldır yaptığımız gibi gecemizi gündüzümüze katarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, bu millete hizmet etmek için çalışıyoruz. Bu millete hizmet etmeye devam ediyoruz ve milletimizin desteğiyle de bu millete hizmet etmeye devam edeceğiz. Artık eski Türkiye yok, yeni bir Türkiye var. İMF’den kredi almak için İMF’nin kapısında bekleyen bir Türkiye yok. Bugün, bütün yaşananlara rağmen, bir pandemi yaşadık, ardından dünyayı kası kavuran bir ekonomik kriz yaşadık, hemen akabinde de biz asrın felaketi diyoruz ama coğrafyamızın bin yıldır yaşanmayan büyüklükte bir deprem yaşadık. Buna rağmen biz çalışmaya, üretmeye, vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. . Biz muhtarlarımızın şartlarını iyileştirmeye devam edeceğiz çünkü muhtarlar, bizim kılcal damarlarımızdır, toplumun kılcal damarlarıdır. Bir sıkıntı olduğunda onlar bilirler, ihtiyaç sahibine onlar yardım ederler. İnşallah önümüzdeki dönemde gerek Edirne’mize, gerek ülkemize daha güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz çünkü bu aziz millet, her şeyin en iyisini hak ediyor.” dedi.


AK Parti ikinci sıra Milletvekili adayı Tarık Hatipler de, AK Parti ailesinin Edirne’den daha fazla vekille Ankara’da temsil edilebilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Hatipler, “Bunca yıllık teşkilat geçmişimizde, bunca yıllık Edirneliliğimizde dikkat ettik ki buraya yapılan hizmetler, buraya getirilen hizmetler, her zaman bir eksiklik içerisinde kaldı. Bu şehir çok daha iyisine, çok daha iyi seviyede yönetilmeye ve hizmetler almaya layık. Bu şuurla ikinci sıradan bizleri aday gösteren Cumhurbaşkanımıza hem bir teşekkür anlamında hem de bu şehre olan sorumluluğumuzu yerine getirmek anlamında bir mücadele veriyoruz. Edirne’den en az 2 vekille Ankara’da ilimizi temsil etmek istiyoruz. Bu ülkeyi yönetemeyeceklerini çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla diyoruz ki doğru adımlarla, doğru adamla yolumuza devam edelim. Bu şuur ve bilinçle Edirne’de seçilebilecek tek yerden, milletvekilliği adayı olan Edirne merkez doğumlu olan tek aday olarak sizlerden de destek istiyorum.” dedi.

Üçüncü sıra Milletvekili adayı Erdinç Çekiç ise, Edirne’ye hizmet edebilme bilinci ve şuuru içerisinde sosyal yapının sorunlarını dile getirmek için yola çıktığını söyledi.


Çekiç, Edirne’ye hizmet edebilme bilinci ve şuuru içerisinde Edirne’nin 57 bin dekar merasının 341 bin ekilebilir arazinin farkında olan, kendi kimliği üzerinden de sosyal yapının sorunlarını dile getirmek için yola çıkmış bir arkadaşınızım. Ticari veya ekonomik olarak kültürel anlamda da Edirne’nin sorunlarına vakıf biriyim. Sadece bir temsiliyet noktasında bir kurumu, bir yapıyı temsil için yola çıkmış arkadaşınız değilim. Bu şehrin evlad,ı suyun öteki yakasının çocukları olarak bu şehre hizmet etme aşkının bize verdiği güç ve enerjiyle, bugüne kadar 30 yıllık siyasi tecrübe, 20 yıllık sivil toplum deneyimi uluslar ve uluslar arası alanda yapılmış bir çok çalışma da görev alma bilinci ile; şehrime bir çivi çakabilme, şehrimdeki sorunları dile getirebilme adına kıymetli vekilim Fatma Aksal ve vekil arkadaşlarımla beraber, inşallah sizlerin tasdiki ve bizleri görevlendirmesi ile siz değerli muhtarlarımızın kamudaki hizmetin ilk adımı olması; daha da güçlenip Edirne’ye hizmet edebilme gayreti olmak amacıyla bu hizmete talip olduk.” ifadelerine yer verdi.


AK Parti 28’inci Dönem Edirne dördüncü sıra Milletvekili adayı Sevda Nur Kurban da, bu süreçte insanlara yakından dokunabilme ve daha fazla tanıyabilme fırsatı bulduğunu ifade etti.
Kurban, “Bu seçim sürecinde her ne kadar işim için köy gezmek durumunda olsam da çok güzel bir tecrübe oldu. İnsanlara yakından dokunabilme, insanları daha fazla tanıyabilme fırsatı buldum ve işimde de bunun katkısını göreceğime çok inanıyorum. Edirne’miz için daha iyi hizmet edebileceğime inanıyorum. Rabbim ankara’yı kısmet eder etmez. Bu kısmetimizde ne varsa onu yaşayacağız ama bu benim için çok büyük bir deneyim oldu. Edirne’yi hizmet yolunda önümü çok açtı. Aynı zamanda da listemizdeki ikinci kadın olarak bir kadının daha temsil etmesi açısından bizler için çok kıymetli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side