3 Haziran 2023
15.5 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAK PARTİLİ GİRGİN: FİYAT ARTIŞLARI GLOBAL BİR SIKINTI

AK PARTİLİ GİRGİN: FİYAT ARTIŞLARI GLOBAL BİR SIKINTI

-

AK Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Haklarından Sorumlu Birim Başkanı Turan Girgin, yaşanan fiyat artışlarının sadece Türkiye’de değil global bir sıkıntı olduğunu söyledi. Türkiye’nin üretmeye devam edeceğini söyleyen Girgin, “Bazı haberlerde duyuyoruz, boş yerler kaldı pahalılıktan ekilmedi diye. Kesinlikle öyle bir şey yok. Her bir metrekaresi ekildi, dikildi. İnşallah bereketli hayırlı olur. Allah sonumuzu hayır etsin” dedi.

AK Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Haklarından Sorumlu Birim Başkanı Turan Girgin, insan hakları biriminin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Basın mensuplarının fiyat artışları konusundaki sorusunu yanıtlayan Girgin, bunun global bir sıkıntı olduğunu söyledi.
Girgin, “Sadece Edirne’ye veya ülkemize ait bir konu değil. Tabiki bunları il başkanlarımızın, vekillerimizin, bakanlarımızın genel başkanlarımızın politikaları belirler. Benim bununla ilgili bir politika yapmam yanlış olur. Ama maalesef ben de bu ülkenin vatandaşı olarak markete gittiğimizde ciddi anlamda bir zam var. Şöyle bir hadise size anlatayım; geçtiğimiz günlerde köyün birinde İsmail amca ile konuştuk. Geçen sene 7 bin 500 lira olan bir büyük baş hayvanını 30 bin liraya satmış ve memnun, seviniyor tabiî ki. 30 tane hayvan satmış bir kucak para almış. Hiç hayal edemeyeceği paralar. Geçen sene 5-6 liraydı bu sene 30 lira. Aradan 15 gün geçti, İsmail amca traktörü önüme çevirdi, arkasında da 4-5 tane balya arabası var. ‘Yandım’ dedi. Balya olmuş 50 lira dedi. İsmail amca hayvanları 30 lira sattık ya dedim. Dolayısıyla her alanda girdiler yükseldi, bizim de tabiî ki malımız yükseldi. 5 liralık arabamız 15 lira oldu, 5 liralık evimiz 20 lira oldu. Biz üretmeye devam edeceğiz. Ben tarımla uğraşıyorum. Bu sene mahsullerimiz iyi. Edirne’nin güney kısmında çeltikler ekildi, ayçiçekleri ekildi. Bazı haberlerde duyuyoruz, boş yerler kaldı pahalılıktan ekilmedi diye. Kesinlikle öyle bir şey yok. Her bir metrekaresi ekildi, dikildi. Şu an bitkiler de büyüyor. İnşallah bereketli hayırlı olur. Allah sonumuzu hayır etsin inşallah. Global bir sıkıntı, sadece Türkiye’nin içinde bulunduğu bir durum değil bu. Hindistan dün ihracatı kapattı, bunun yansıması olmayacak mı” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi