24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKALIN, “GENÇLER BORÇ BATAĞINDA”

AKALIN, “GENÇLER BORÇ BATAĞINDA”

-

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde söz alan İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın yaptığı konuşmada, genç neslin karşı karşıya olduğu ekonomik durumu vurgulayarak, iktidarı eleştirdi.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın, gençlerin kredi kartı borçları, işsizlik ve düşük ücretlerle baş etmeye çalıştığı bir ortamda, ülkenin geleceği adına acil önlemler alınması gerektiğini söyledi.

Konuşmasında kredi kartlarının gençleri sıkıntıya soktuğuna vurgu yapan Akalın, yüksek faiz oranlarının gençleri borç batağına çektiğini ifade etti. Gençlerin her ay borç ödemekle meşgul olduğunu ve adeta bir kredi kartı tutsağına dönüştüğünü dile getiren Milletvekili Akalın, iktidarın “gençlere destek” söyleminin gerçekte bir yanılsama olduğunu savundu.

Akalın, işsizlik oranları, düşük ücretler ve yaşanılmaz ekonomik koşulların gençleri zorladığını belirterek, iktidarın gençleri gelecek hayaliyle kandırdığını ifade etti. Ekonomik bağımsızlığını kazanmak isteyen gençlerin iktidarın yanlış politikaları nedeniyle zor durumda olduğunu vurgulayan Akalın, ekonomik kaosun sorumlusunun iktidar olduğunu belirtti.

Ayrıca, genç girişimcilerin belirsizlik ortamında ayakta kalmaya çalıştığını ancak iktidarın umursamaz bir tavırla izlediğini dile getiren Akalın, iktidarın ekonomik politikalarının sadece gençlere değil, tüm ülkeye zarar verdiğini söyledi. Yatırımcı güveninin sıfır olduğunu ve ekonomik büyümenin hayal niteliğinde olduğunu belirten Akalın, gençlerin ülkede kalabilmeleri ve yaşayabilmeleri için acil önlemlerin alınması gerektiğini vurguladı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side