24 Temmuz 2024
22.5 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKALIN, SİLAHLI SALDIRIYI KINADI

AKALIN, SİLAHLI SALDIRIYI KINADI

-

İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın, geçtiğimiz gece Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde bir kişinin, sağlık çalışanlarına tabancayla korku dolu anlar yaşatmasıyla ilgili TBMM’de açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın Türkiye Büyük Millet Meclis’inde geçtiğimiz gün Edirne 1. Murat Devlet Hastanesinde yaşanan silahlı tehdit olayına ilişkin açıklamalarda bulundu. Akalın, “Sağlık sektöründe yaşanan şiddete karşı, şiddet uygulayanın sosyal güvencesinin durdurulması gibi anlamlı cezalar getirilmelidir” diye konuştu.

Akalın, “Maalesef, sağlık sektörümüzde yaşanan şiddet olaylarına her gün bir yenisini ekliyoruz. Geçtiğimiz gece Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesinde bir kadın doktorumuz ve tıbbi sekreterimize yönelik silahlı tehdit olayı yaşanmıştır, neyse ki hastanemizin güvenlik görevlileri büyük bir felaketi engellediler; bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hekimlerimiz yoğun ve zorlu bir tempoda çalışırken bir de bu tür tehditlerle karşılaşıyorlar ve maalesef bu durum bazı hekimlerimizin mesleklerini bırakmalarına neden oluyor. Üstelik “Giderlerse gitsinler.” gibi haksız yorumlar şiddet olaylarını daha da meşrulaştırıyor ve bu kutsal mesleği itibarsızlaştırıyor. Sağlık çalışanlarımızın yaşadığı zorlukları görmeli ve onlara gereken desteği vermeliyiz. Ayrıca bu olayları önlemek için anlamlı cezalar getirilmelidir, örneğin sosyal güvencenin durdurulması gibi.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side