24 Mayıs 2024
10.4 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL: KADIN GİRİŞİMCİ ORANINI YÜZDE 13,2 SEVİYESİNE ÇIKARTTIK

AKSAL: KADIN GİRİŞİMCİ ORANINI YÜZDE 13,2 SEVİYESİNE ÇIKARTTIK

-

AK Parti Edirne Milletvekili TBMM KEFEK Başkanı Fatma Aksal, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından düzenlenen Kadın Emeği Zirvesi’ne katıldı. Aksal, destekleyici program ve projeler sayesinde kadın girişimci oranının yüzde 13,2 seviyesine çıktığını söyledi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, 81 ilde Kadın Emeği Zirvesi programı düzenlendi. Programa; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, AK Parti Edirne Milletvekili TBMM KEFEK Başkanı Fatma Aksal ve birçok davetli katıldı.

Program hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 2002 yılında yüzde-3-4 olan kadın girişimci oranını, destekleyici projeler sayesinde yüzde 13,2 seviyesine çıktığını belirtti.

Aksal, “ 81 ilimizden iş kurmak, kendini geliştirmek isteyen 45 bini aşkın girişimci kadını kapsayan Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali programı partimizin ilk günden beri nüfusun yarısını oluşturan kadınların gücü ve desteğine verdiği önemi bir kez daha gösteren bir programdır. Kadınların hayatın her alanında yer almaları, siyasette ve karar alma mekanizmalarında etkin rol oynamaları AK Partimizin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk günden beri hassasiyetle, pozitif ayrımcılıkla desteklediği bir konudur. Eğitimden teknolojiye, kamudan özel sektöre, bilimden sanata kadınların güçleri ve emeklerinin Büyük Türkiye hedefimize çok önemli katkıları vardır.

Günümüzde KOSGEB’den destek alanların yüzde 41’i, İŞKUR’un meslek edindirme programlarını kullananların yüzde 50’ si kadınlardan oluşmaktadır. Yine 2002 yılında yüzde 3-4 olan kadın girişimci oranı bu programlarımız ve destekleyici projelerimizle yüzde 13,2 seviyesine çıkmıştır.

Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerindeki ‘’NEREDE KALMIŞTIK?’’ projesi ile, lise eğitimini tamamlamamış kadınlara eğitim fırsatı yarattık ve şu an bu projeyle 2 yıl içerisinde, 49 bin kadın eğitim hayatına kaldığı yerden devam ediyor. Kadınların siyaset başta olmak üzere, eğitim, özel sektör ve tüm karar alma mekanizmalarındaki temsil oranını artırarak, girişimcilik faaliyetlerini destekleyerek, Türkiye Yüzyılı’nı hep birlikte inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side