19 Haziran 2024
22.7 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEAKSAL: TRAKYA’YI DOĞAL GAZDA HUB HALİNE GETİRECEĞİZ

AKSAL: TRAKYA’YI DOĞAL GAZDA HUB HALİNE GETİRECEĞİZ

-

AK Parti Edirne Milletvekili TBMM KEFEK Başkanı Fatma AKSAL, Trakya Bölgesinin enerjide (Doğal gaz) potansiyelini gerçekleştirerek, küresel zirveye adım atacağını ifade etti.

Silivri Doğal Gaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilmişti.

Konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, ‘’Ülkemiz Ortadoğu ile Avrupa, Rusya ile Avrupa arasında bulunduğu konum itibarı ile birçok alanda merkez olma potansiyeline sahip. Bunların en önemlilerinden biri ise Doğal gaz enerjisi.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Silivri Doğal Gaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Töreni’nde, bölgemiz ve ülkemizin doğal gaz enerjisi konusunda bir merkez olması yolundaki gelişmelerden bahsetti. Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle; ‘Amacımız ülkemizi en kısa sürede doğal gaz referans fiyatının oluştuğu küresel merkez haline dönüştürmektir.’ Rusya ile gerçekleşen görüşmelerimiz neticesinde, Trakya’yı doğal gazda, enerjide bir hub haline getireceğiz inşallah. Türkiye Yüzyılı’nı inşa ederken, ülkemizi tüm alanlarda en ileri seviyeye taşımayı hedefliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side