16 Haziran 2024
23.3 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEALTUNHAN: BÖYLE ORGANİZE BİR İŞ GÖRMEDİM!

ALTUNHAN: BÖYLE ORGANİZE BİR İŞ GÖRMEDİM!

-

Edirne Otogarı İşletmecisi Mustafa Altunhan, otogarda daha önce kapanan şirketinin adına sahte belge düzenlenerek yazıhane kiraladığı iddia etti. Altunhan, “Böyle organize bir iş görmedim” diyerek; kapanan şirketinin Ticaret ve Sanayi Odası’nda ticaret siciline nasıl kaydedildiğine anlam veremediğini açıkladı.

Edirne’de otogar işletmesi Mustafa Altunhan, düzenlediği basın toplantısında, daha önce kapattığı şirket adına sahte belge düzenlenerek yazıhane kiralamak istendiğini, ancak sahte şirketin oyununu polisin bozduğunu söyledi. Edirne otogarında 1 numaralı bilet satış yazıhanesinin sahibi olduğunu ve burasını 2000 yılında kiraladığını belirten Altunhan, 2013 yılında Volkan Metro şirketini kapatıp Volkan Yolcu Taşımacılığı şirketini kurduklarını açıkladı.

2013 yılında kapattıkları şirket adına sahte belge düzenleyip, Ticaret ve Sanayi Odası’nda da ticaret siciline kaydedilip, kendi imzasının taklit edilerek yazıhanenin başka şahıslar tarafından kiralandığını söyleyen Altunhan, kiralayan şahısların 30 kişilik grup halinde otogarı bastıklarını ve ‘burası bizim’ dediklerini öne sürdü.

Altunhan, “Kötü amaçlı birisi zannediyor ki Volkan Metro diye şirket var, ondan yazıhane kiralayacağını zannediyor. Gidiyor sahte bir kira sözleşmesi yapıyor, sahte bir kaşe yapıyor. Yine sahte imza ile Ticaret Odasına gidip ticaret siciline bunu kaydettiriyor. Ticaret ve Sanayi odası bu faaliyetleri kontrol amaçlı olan bir kurumdur. Adam ilk önce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının çayını, kahvesini içiyor; Oda Başkanı da eski otobüsçü. Bu kişi, ‘Ben bir yazıhane kiraladım, otogarda bunu sicil yaptıracağım’ diyor. Başkanın odasından gidiyor; sicilden bunu geçirin deniyor. Ticaret odasında, Volkan Metro diye bir şirket var mı, diye bakılmıyor mu? Böyle bir şirket yok.” dedi.

Şahısların Siirtli olduğunu ifade eden Altunhan, sahte kira sözleşmesi, sahte kaşe ve imza ile otobüs firması için A1 belgesi de alan şahısların oyununu polisin ortaya çıkardığını kaydetti.

Altunhan, “Nerden cesaret aldıklarını da bilmiyorum. İlk önce vergi dairesine gidiyor sahte kontratla, sahte sicille. Vergi karnesini çıkartıyor, İstanbul ve Ankara’da da aynı kontratla otobüs firması için A1 belgesini de alıyor sahte evrakla. Edirneliyim, bu yaşa geldim böyle bir organize bir iş görmedim.

Bunu yapan Edirneli bir arkadaş değil, Siirtli bir şahıs. 30 tane adam alıyor Edirne otogarına geliyor, bana ait olan yazıhaneyi basıyor. Diyor ki; Bu yazıhane bizim.’ Allahtan kolluk kuvveti polisimiz var. Polis olmasaydı çok büyük olaylar olacaktı. Allah polisimizi başımızdan eksik etmesin.” dedi.

Altunhan, “Buna çanak tutanların adalet karşısında hesap vermesini istiyorum” dedi.

Altunhan, “Bunun hesabını verecek birisi varsa Ticaret Odası Başkanıdır. Ben buradan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanını istifaya davet ediyorum.

İnanın hiçbir yerde böyle büyük bir sahtekarlık görmemiştim. Dolandırıcılar var, telefonla dolandırıyorlar ama bu kadar cüretkâr bir sahtekarlık olmasına hayretler içinde kaldım. Buna çanak tutanların da adalet karşısında hesap vermesini istiyorum.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side