2 Ekim 2023
18 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEALTUNHAN: KİMSEYE HAKSIZLIK YAPMADIM KENDİME DE YAPTIRMAM

ALTUNHAN: KİMSEYE HAKSIZLIK YAPMADIM KENDİME DE YAPTIRMAM

-

Edirne Otogar İşletmecisi Mustafa Altunhan, otogarda kendisine ait olan yazıhanenin bir gece vakti bazı kişiler tarafından gasp edilmeye çalışıldığını öne sürerek, yargıya başvuracağını açıkladı. Belediyenin 70 mülkü ile birlikte otogarın da ihaleye çıkacağını belirten Altunhan, “Dürüst olalım, ama ayrımcılık olursa sadece otogarı ihaleye çıkarırlarsa o zaman yer yerinden oynar. Bugüne kadar kimseye haksızlık yapmadım kendime de yaptırmam” dedi.

Edirne Otogar İşletmecisi Mustafa Altunhan, düzenlediği basın toplantısında son günlerde otogarda yaşananlarla ilgili bilgiler verdi. Altunhan, bir grubun kendisine ait yazıhaneyi gasp etme girişiminde bulunduğunu söyledi.

Altunhan, “2 ay önce illegal gurup, yazıhaneye tekrar girişimde bulunarak içeriye girdi. Çıkarıldı, mahkeme süreci oldu. Bu yaşıma geldim böyle bir şey görmedim. En büyük karar mercii mahkemedir, bir değil iki mahkeme kararı var. İddia edilen yer, bizim denilip konulmak istenilen yer mahkeme tarafından ‘sizin burasıyla hiçbir bağınız yok’ denildi. Bu yazıhane Volkan turizme aittir. Ama mahkeme kararından sonra kapılar onlara kapandı ya kim bilir nerelere yalan yanlış bir şeyler anlattılar doğruyu söylemediler Cuma akşamı bir dakika 10 saniyede giriyorlar otogara, kamera dahi takmışlar. Bizim kameraları iptal etmeye çalışmışlar ama bizim yedek kameramız var.

O akşamki olay gerçekten bir film gibiydi. Ben hala daha anlam veremiyorum, hukuk devletiysek, mahkemenin verdiği kararları görmemezlikten gelmek ne demek. Nasıl bir şey bu, bu kuvvet nereden geliyor. Bunu çok merak ediyorum.

Varsa aksi bir iddia benim gibi basın toplantısı yapsınlar, Mustafa Altunhan yalan söylüyor desinler. Eğer ki bir cümle yalana ihtiyaç duyarsam Allah belamı versin. Herkesi Allaha havale ediyorum. Ben bu memlekette namusumla şerefimle iş yapan insanım, yüzlerce kişiye ekmek veriyorum” dedi.

Edirne otogarının ihalesinin gündemde olduğunun hatırlatılması üzerine Altunhan, belediyenin 70 mülkü ile birlikte otogarın da ihaleye çıkmasını beklediğini kaydetti.

Altunhan, “Edirne’de otogar gibi 70 tane yer var. Bunların hepsini belediye zamanı gelince ihaleye çıkaracak. Sadece otogar değil, ihale deyip de otogarı kimse öne sürmesin. 70 tane belediyenin ihaleyi bekleyen mülkü var. Ne zaman ihaleye 70’ini de çıkarırlarsa Edirne otogarını da o zaman ihaleye çıkarırlar, meraklısı gelir alır ya da almaz. Ben zaten tavrımı koydum bu saatten sonra uğraşmam. Ama herkes şunu bilsin ki, bir yere altın harflerle yazılsın. 22 yıldan beri bu Edirne otogarında bir asayiş olayı olmadı. Bunun Valimiz de emniyet müdürümüz de bilsin duysun. Şimdiden sonra ne olacak bakalım, Mustafa Altunhan oradan gittikten sonra. Herkes biliyor diğer otogarlarda kavga, yaralama olayları. Otogarlarda kimse rahat durmaz.

70 tane belediyenin mülkü var hepsi ihaleye çıkacak, sadece kimse otogarı ortaya koymasın. Dürüst olalım, ama ayrımcılık olursa sadece otogarı çıkarırlarsa o zaman yer yerinden oynar.

Bugüne kadar kimseye haksızlık yapmadım kendime de yaptırmam” dedi.

Altunhan, yaşadığı olayla ilgili yargıya başvuracağını söyledi.

Altunhan, “yargıya başvuracağım. Otobüslerin üzerine büyük pankartlar asıp Ankara’nın yolunu da tutacağım. 7 metreye 2,5 metre yazacak, biliyorsunuz ben haksızlığa uğrarsam daha önce otobüs yaktım. Ama beni oraya getirdiler, ondan sonra otobüsü yaşattıktan sonra haklılığım meydana çıktı. Ne gerek var bunlara. Herkes Edirne’de neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor” dedi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi